طوفان زمستانی آمریکا و نمایان شدن مشکلات گسترده در تامین برق

14:59 - 10 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۵۳۲۶
طوفان زمستانی آمریکا شرکت‌های برق را مجبور کرد تا برق هزاران نفر را به صورت چرخشی قطع کنند.

خبرگزاری میزان - طوفان مرگبار زمستانی که «الیوت» نامیده شد و در تعطیلات آخر هفته کریسمس بخش زیادی از آمریکا را درنوردید، فشار زیادی بر شبکه برق این کشور وارد کرد.

به گزارش «میشیگان ادونس»، دمای سرد که در برخی مکان‌ها رکورد می‌زند، باعث افزایش تقاضای برق شده و در عین حال مشکلات بزرگی را برای نیروگاه‌های گاز، زغال‌سنگ و دیگر نیروگاه‌ها ایجاد کرد که تولید برق را درست در زمانی که نیاز بود، متوقف کردند.

این امر برخی از شرکت‌های برق جنوب شرقی را در آمریکا مجبور کرد تا برق هزاران نفر را به صورت چرخشی قطع کنند و اپراتورهای شبکه را وادار کرد تا مشتریان را به صرفه‌جویی در مصرف برق تشویق کنند.

کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال و شرکت قابلیت اطمینان الکتریکی آمریکای شمالی اعلام کردند که تحقیقات مشترکی را در مورد عملکرد سیستم برق آمریکا آغاز خواهند کرد.

یک درس اصلی از طوفان زمستانی در حال حاضر آشکار بوده و همان چیزی است که در آب و هوای شدید زمستانی گذشته آموخته شده است؛ شبکه برق آمریکا باید زیرساخت بهتری داشته باشد تا بتواند برق را به راحتی به جایی که در مواقع بحرانی مورد نیاز است، منتقل کند.

اگرچه صدها هزار خانه و کسب و کار به دلیل طوفان‌های معمولی با قطعی خطوط برق روبرو بوده‌اند، بسیاری از مشتریان دیگر در کارولینای آمریکا و منطقه خدماتی دره تنسی، که بیشتر تنسی و بخش‌هایی از کنتاکی، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما، جورجیا، ویرجینیا و کارولینای شمالی را شامل می‌شود، به دلیل فشار شدید نیروگاه‌ها و تقاضای فزاینده روی شبکه، شاهد قطعی برق بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *