کتاب «تویی به جای همه» منتشر شد

۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱:۰۵
کد خبر: ۴۵۷۴۷۷۱
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
کتاب «تویی به جای همه» جدیدترین اثر سیدمهدی شجاعی عنوان کتاب اول حماسه سجادیه است که در ۴۲۸ صفحه رقعی از سوی انتشارات کتاب نیستان به علاقه‌مندان ادبیات آئینی تقدیم می‌شود.

کتاب «تویی به جای همه» به عنوان جدیدترین کتاب «سیدمهدی شجاعی» وارد بازار کتاب شد. این اثر داستان امامی که به او ظلم کردیم ولی که به عنوان سید الساجدین از ایشان یاد می شود.

هر برگی از درختِ این کتاب را که نگاه می‌کنیم، جنگلی انبوه از منابع و کتب دیگر را می‌بینیم که سیدمهدی شجاعی با وسواس و دقتی شگفت‌انگیز وقایع را از میان آنها بیرون کشیده و در قالب عبارات و جملاتی دلنشین و داستانی پر تعلیق و کشش در چهارضلعیِ این کتاب جا داشت.

کتاب اول حماسه سجادیه در قالب کتابی با عنوان «تویی به جای همه» اثر سید مهدی شجاعی عنوان کتاب اول حماسه سجادیه است که در ۴۲۸ صفحه رقعی از سوی انتشارات کتاب نیستان به علاقه مندان ادبیات آئینی تقدیم می شود.

بخشی از کتاب :

او را بیمار و نحیف و رنجور شناساندیم و بعد در میان سطور تاریخ، گمش کردیم.
تنها مرد یک قبیله را، که یک تنه و دست تنها اما عالمانه و امیدوارانه، صدها داغدیده و مصیبت چشیده را اداره کرد و ده‌ها واقعه‌ی خصمانه و فتنه‌گرانه را مدیریت، ندیدیم و نشان ندادیم.
چطور شکوه مردانه‌ و عاقلانه‌ی سجاد را میان ویرانه‌های مدینه ندیدیم؟
چطور سکوت مدبرانه و خردمندانه‌ی پسرِ علی را بیرونِ گودِ حرّه نشنیدیم؟
چطور حضور جانانه و فداکارانه‌ی دردانه‌ی زهرا را میان جماعت اناث باقی مانده از کربلا حس نکردیم؟
چطور نفهمیدیم و ندانستیم آنکه شجاعانه از پس چندین و چند تلاش مذبوحانه، سربلند و روسفید خودش و اهل خیمه‌اش را بیرون آورد سجاد بود؟
ما نفهمیدیم پسر حسین، آن تشنه لبِ غلتیده در خون، سی و چهار سال بعد از آن کشتارِ ددمنشانه و وحشیانه‌ کجا بود، چه کرد و چگونه زیست؟

ما ندانستیم.... اما راه دانستن همیشه و هنوز باز است.
اکنون سجاد اینجاست.
میان سطورِ همین کتاب

سجاد است به جای ِ همه
هیچ کس به جای او نیست

هر برگی از درختِ این کتاب را که نگاه می‌کنیم، جنگلی انبوه از منابع و کتب دیگر را می بینیم که سید مهدی شجاعی با وسواس و دقتی شگفت انگیز وقایع را از میان آنها بیرون کشیده و در قالب عبارات و جملاتی دلنشین و داستانی پر تعلیق و کشش در چهارضلعیِ این کتاب جا داده.
معلوم است شجاعی تاریخ را نخوانده، زندگی کرده.
اشک هایش هنگام نوشتن روی سطر سطر کتاب جا انداخته و
احساس غرور و تفاخرش به سلاله‌ی پاکش بر ورق ورق کتاب سایه انداخته.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *