باقری: قدرت هایی که حقوق ملت فلسطین را زیر پا گذاشتند صلاحیت اظهارنظر درباره حقوق بشر را ندارند

18:18 - 02 دی 1401
کد خبر: ۴۵۶۵۷۱۳
معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: قدرت هایی که ده‌ها سال حقوق ملت مظلوم فلسطین را زیر پا گذاشتند، وجاهت و صلاحیت اظهار نظر درباره حقوق بشر را ندارند.

خبرگزاری میزان_ علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و مسعود بن مومن، قائم مقام وزارت امور خارجه بنگلادش، ریاست هیات های ایرانی و بنگلادشی را در این دور از رایزنی‌ها بر عهده داشتند و درباره راه‌های توسعه همکاریهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین در این نشست که نمایندگان دستگاههای اقتصادی بنگلادشی هم حضور داشتند، دو طرف بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و بنگلادش تاکید و فعال سازی تعامل پارلمانی را پشتوانه استحکام روابط دوجانبه ارزیابی کردند.

در جریان این نشست مقرر شد هیات های بازرگانی ایران و بنگلادش از جمله هیات های اتاق های بازرگانی، صنایع و معادن، تعاملات تجاری تهران- داکا را افزایش دهند.

در خلال این نشست دو طرف همچنین درباره موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز گفتگو و رایزنی کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اصالت حقوق بشر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: قدرت هایی که ده‌ها سال حقوق ملت مظلوم فلسطین را زیر پا گذاشته و با تمام توان از اشغالگری و تجاوزگری رژیم صهیونیستی حمایت کرده و می‌کنند، وجاهت و صلاحیت اظهار نظر درباره حقوق بشر را ندارند.

باقری با اشاره به پیوندهای تاریخی، تمدنی و فرهنگی میان دو ملت ایران و بنگلادش، تحکیم پیوندهای دو کشور را در گرو تعامل پیوسته و گسترده میان دولتهای ایران و بنگلادش در عرصه‌های مختلف ارزیابی کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *