رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دادستان تهران: کیفرخواست قاچاقچیان سوخت یارانه‌ای صادر شد

17:00 - 29 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۶۲۹۲۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای 5 متهمی که 121 میلیون لیتر سوخت یارانه ای را به کشورهای همسایه قاچاق میکردند خبر داد.

خبرگزاری میزان-علی صالحی ضمن تشریح نتایج رسیدگی به یکی از پرونده های مهم اقتصادی موسوم به پرونده شرکت بیتا شیمی؛ اظهار کرد: متهمان این پرونده پنج نفر هستند و به اتهام مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه ای گازوئیل و نفت سفید به کشورهای افغانستان و پاکستان تحت پیگرد قرار گرفته اند.

وی تشریح کرد: این افراد که دارای سوابق متعدد بازداشت به اتهام قاچاق و عرضه خارج از شبکه سوخت هستند؛ در این پرونده بیش از 121 میلیون و 400 هزار لیتر سوخت یارانه ای به ارزش 618 میلیارد تومان را در بازه زمانی مهرماه 97 تا پایان سال 98 به خارج از کشور قاچاق کرده‌اند.

وی گفت: بر اساس تحقیقات قضایی انجام شده در دادسرای جرایم اقتصادی، دلالان سوخت یارانه ای را از جایگاه های عرضه سوخت، رانندگان ماشین های سنگین و دارندگان کارت سهمیه خریداری می‌کردند و با تغییر ماهیت آن در عملیاتی ساده و به ظاهر پالایشگاهی، در پوشش مواد اولیه از قبیل روغن سوخته، حلال، نفتا و … به گمرک اظهار و با فاکتورهای صوری از کشور خارج می‌کردند.

دادستان تهران ادامه داد: قاچاقچیان با راه اندازی شرکت‌های پالایشی کوچک، مواد استحصال شده از سوخت یارانه ای را از پالایشگاه ها در بورس انرژی و دیگر فروشندگان خریداری می‌کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *