افشای ارتباط اف‎بی‎آی با توییتر درباره تعدیل محتوا

۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱:۵۳
کد خبر: ۴۵۵۷۴۰۵
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
حواشی پیرامون شبکه اجتماعی توییتر در هفته‌های اخیر تشدید شده و افشاگری‌های متعددی در رابطه با این شبکه اجتماعی انجام شده‎اند.

خبرگزاری میزان – براساس گزارش‌ها، در بازه زمانی ژانویه 2020 تا نوامبر 2022 بیش از 150 ایمیل میان اف‎بی‎آی و رئیس سابق تیم ایمنی و اعتماد توییتر رد و بدل شده است.

به گزارش «اسپوتنیک»، براساس افشاگری جدید «مت طیبی»، روزنامه نگار، می‎گوید رابطه میان توییتر و اف‎بی‎آی به گونه ای بود که گویا توییتر یک سازمان تابعه اف‎بی‎آی است؛ درخواست‌های اف‎بی‎آی از توییتر در بیش از 150 ایمیل رد و بدل شده از ژانویه 2020 تا نوامبر 2022 تعدیل برخی محتواها و اقدام برای اطلاعات نادرست انتخاباتی بود.

در عین حال اعلام شد که توییتر نه تنها جلسات ماهانه‎ای با اف‎بی‎آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا با مقام‌های وزارت دادگستری و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز جلساتی برگزار می‌کند.

«طیبی» در توییتی نوشت: اف‌بی‌آی به‌جای تعقیب شکارچیان جنسی کودکان یا تروریست‌ها، مامورانی دارد که پست‌های رسانه‌های اجتماعی را تجزیه و تحلیل و پرچم‌گذاری می‌کنند؛ این اقدام نه به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی، بلکه به عنوان یک عملیات نظارتی دائمی و تمام عیار انجام می‌شود.

«طیبی» در هماهنگی با «ایلان ماسک»، مالک جدید توییتر دست به افشاگری و منتشر کردن فایل‌های مختلف تخلفات توییتر زده است.

براساس افشاگری‌هایی که تاکنون انجام شده مربوط به داستان رایانه شخصی «هانتر بایدن»، پسر «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا و تلاش‌ها برای برکناری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در پی شورش علیه کنگره در 6 ژانویه است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *