ایروانی: ایران به همکاری برای پیشگیری و مقابله با تروریسم ادامه می‎دهد

22:58 - 25 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۷۲۳۵
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در سخنانی گفت: ایران به همکاری و هماهنگی خود با تمامی کشوره در پیشگیری و مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد.

خبرگزاری میزان - امیرسعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در مراسم هشتمین سالگرد یادبود قربانیان حمله به مدرسه دولتی پیشاور پاکستان، گفت: دو کشور همسایه، ایران و پاکستان همواره رنج و شادی، چالش و فرصت مشترک داشته اند و هر دو نیز از تروریسم رنج می برند.

سفیر ایران همچنین ضمن بیان اینکه ایران قربانی تروریسم است و ۱۷ هزار شهید در زمینه داشته است، تصریح کرد: موضع اصولی ما محکومیت تروریسم به هر شکل و روشی است.

ایروانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از نخستین کشورهایی بود که حادثه تروریستی حمله به مدرسه پیشاور را محکوم کرد، گفت: همچنان همدردی خود را با قربانیان این حمله تروریستی، مردم و دولت پاکستان که هنوز از عواقب این حمله تروریستی رنج می‎برند، ابراز می‎داریم.

سفیر ایران در سازمان ملل اظهار کرد: در ایران اخیرا حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ در شیراز اتفاق افتاد که ۱۴ نفر شهید شدند و داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در بخش دیگری گفت: ایران به همکاری و هماهنگی خود با همه کشورها از جمله کشورهای جنوب و غرب آسیا و بخصوص پاکستان در پیشگیری و مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *