اعتصاب کارکنان 15 فرودگاه آمریکا

۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱:۰۴
کد خبر: ۴۵۴۸۱۳۳
دسته بندی‌: بین الملل- جهان ، عمومی
هزاران نفر از کارکنان 15 فرودگاه آمریکا در اعتراض به شرایط کاری دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

خبرگزاری میزان – کارکنان 15 فرودگاه بزرگ در سراسر آمریکا روز پنجشنبه دست از کار کشیده و در اعتراض به شرایط کاری خود اعتصاب کردند.

به گزارش «ای‌بی‌‍سی»، کارکنان 15 فرودگاه از جمله فرودگاه‌های «دالاس، لس‌آنجلس، میامی، نیویورک سیتی و فینیکس» به این اعتصاب پیوسته‌اند.

اعتصابات رسمی که می‌تواند عملیات فرودگاه‌ها را مختل کند، در فرودگاه بین‌المللی «لوگان بوستون»، فرودگاه بین‌المللی اوهار شیکاگو و فرودگاه بین‎‌المللی «لیبرتی نیوآرک» برنامه‌ریزی شده است.

این اعتصاب در حمایت از قانون موسوم به «مشاغل خوب برای فرودگاه های خوب» است که در ماه ژوئن توسط سنا معرفی شد؛ این قانون می‌‎تواند شرایط کاری بهتری را برای کارکنان فرودگاه‌ها تضمین کند.

کارکنان بخش راه‌آهن آمریکا نیز اعتصاب گسترده‌ای را برای روزهای آینده و همزمان با تعطیلات آغاز سال جدید میلادی برنامه‌ریزی کرده‌اند.

«جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا، از کنگره این کشور خواستار مداخله و جلوگیری از این اعتصاب شد و در نهایت مجلس نمایندگان و سنا لایحه ممنوعیت اعتصاب را تصویب کردند؛ این لایحه پس از تصویب در کنگره آمریکا به امضای «بایدن» رسیده و اتحادیه‌ها را از اعتصاب منع می‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha