وزیر بهداشت: بیش از۱۰ هزار تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم افتتاح شد

۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵:۴۲
کد خبر: ۴۵۴۷۵۱۰
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
وزیر بهداشت در دیدار با امام جمعهاراک گفت: ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در سال اول دولت سیزدهم افتتاح شدهو تا پایان امسال نیز هر هفته شماری از  طرح  های بهداشتی و درمانی از جمله  ۷ هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی  در کشور آماده افتتاح است. 

خبرگزاری میزان - طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛ بهرام عین اللهی در سفری یک روزه وارد اراک شد.

در جریان این سفر دو پروژه پایگاه اورژانس ۱۱۵ و پد اورژانس هوایی شهر توره از توابع شازند افتتاح شد.

مساحت زمین این پایگاه یک هزار و ۲۵ متر مربع و زیربنای آن ۱۳۷ متر مربع است همچنین پارکینگ اتوبوس آمبولانس نیز در کنار این پایگاه در زمینی به مساحت ۳۴۰ متر مربع در حال ساخت است. 

همچنین پد اورژانس هوایی شهر توره در مدت ۳ ماه و در زمینی به مساحت دو هزار و ۱۵۰ متر مربع ساخته شده و برای آن که یکی از ۱۲ پد هوایی استان مرکزی است، حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

دیدار وزیر بهداشت با امام جمعه اراک

وزیر بهداشت در این سفر با آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار و گفتگو کرد.

عین اللهی در این دیدار به بیان دستاوردها و موفقیت های نظام سلامت در دولت سیزدهم پرداخت و از مهار کرونا، واکسیناسیون سراسری، پوشش بیمه همگانی سلامت  و رایگان سازی آن برای ۶ میلیون نفر از سه دهک نخست،  تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۵ سال وقفه در اجرای قانون، ارتقای رتبه علمی ایران و رسیدن به جایگاه ۱۵ جهانی، گسترش دانش بنیان های سلامت، اجرای طرح دارویار و ارایه خدمات جامع بهداشتی و درمانی  به زائران اربعین  امسال به عنوان بخشی از این دستاوردها یاد کرد.

وی با اشاره به افتتاح ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در سال اول دولت سیزدهم، اظهار داشت: این تعداد تخت در ۷۹ مرکز درمانی راه اندازی شده و تا پایان امسال نیز هر هفته شماری از  طرح  های بهداشتی و درمانی از جمله  ۷ هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی  در کشور آماده افتتاح است. 

وزیر بهداشت تعداد پذیرش دانشجویان پزشکی در سال گذشته را حدود ۷ هزار نفر عنوان و خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر در رشته پزشکی پذیرش شدند که بیشتر از ۲۰ درصد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. همچنین امسال برای اولین بار پس از انقلاب، ۴ هزار نفر در آزمون دستیاری پذیرش شدند که یک رکورد بوده است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نیز در دیدار وزیر بهداشت ضمن قدردانی از تلاش های دولت و وزارت بهداشت در طول ۱۵ ماه گذشته، بر لزوم توجه جدی به جایگاه نظام سلامت در  برنامه هفتم توسعه و بودجه سال آینده تأکید کرد و گفت: در سال اول دولت سیزدهم، بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی راه اندازی شده و از سوی دیگر تعدادی از نیروهای انسانی  بازنشسته شده اند که این دو موضوع استخدام نیروهای جدید و جذب اعتبار متناسب را ایجاب می کند.

دو پروژه پایگاه اورژانس ۱۱۵ و پد اورژانس هوایی شهر توره

در ادامه وزیر بهداشت؛ مساحت زمین این پایگاه یک هزار و ۲۵ متر مربع و زیربنای آن ۱۳۷ متر مربع است همچنین پارکینگ اتوبوس آمبولانس نیز در کنار این پایگاه در زمینی به مساحت ۳۴۰ متر مربع در حال ساخت است.

همچنین پد اورژانس هوایی شهر توره در مدت ۳ ماه و در زمینی به مساحت دو هزار و ۱۵۰ متر مربع ساخته شده و برای آن که یکی از ۱۲ پد هوایی استان مرکزی است، حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

دکتر عین اللهی همچنین از مرکز جامع سلامت شهری و روستایی توره بازدید کرد.

وزیر بهداشت همچنین در حاشیه افتتاح این پایگاه اورژانس گفت: شهر توره باتوجه به موقعیت جغرافیایی و تردد بالا به احداث این پایگاه نیاز داشت که توسط خیرین سلامت ساخته شد که از خیرین این پایگاه تشکر می کنیم.

به گفته دکتر عین اللهی، مرکزی از نظر مدیریتی و اهتمام مردم و خیرین سلامت یکی از استانهای نمونه کشور است.

انتهای پیام/


برچسب ها: وزیر بهداشت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha