اعلام نتایج اولیه بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰:۴۲
کد خبر: ۴۵۳۶۶۱۸
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
نتایج اولیه بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن اعلام شد و این افراد برای شرکت در مرحله نهایی باید در یک آزمون شفاهی حضور یابند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام خبرگزاری صدا و سیما، نتایج مرحله مقدماتی بخش معارفی چهل‌ و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که ۲۶ آبان‌ به صورت برخط برگزار شده بود، از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام شد.

افراد معرفی شده که منتخبان مرحله مقدماتی از مرحله کشوری هستند برای حضور در مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن باید در یک آزمون شفاهی دیگر که به صورت برخط برگزار می‌ شود حضور یابند و پس از آن آزمون، در هر رشته ۱۰ نفر برای حضور در مرحله نهایی معرفی می‌ شود.

بر همین اساس در رشته صحیفه سجادیه ۴۷ نفر، در رشته نهج‌ البلاغه ۱۱۵ نفر، در رشته تفسیر عمومی قرآن ویژه اهل سنت ۲۰ نفر و تفسیر اهل تشیع نیز ۵۴ نفر برای حضور در آزمون شفاهی برخط معرفی شده است. آزمون مربوطه اواخر آذر یا اوایل دی‌ ماه برگزار خواهد شد.

بخش معارفی در رشته‌ های تفسیر عمومی قرآن کریم (تفسیر اهل سنت و تفسیر اهل تشیع)، آشنایی با ترجمه نهج‌ البلاغه و آشنایی با ترجمه صحیفه سجادیه برپا می‌ شود.

در بخش معارفی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مجموعاً ۲۰ هزار و ۱۰۸ نفر ثبت‌ نام کرده‌ اند که شامل ۱۲ هزار و 145 نفر در رشته تفسیر عمومی قرآن کریم، ۵ هزار و 522 نفر در رشته ترجمه نهج‌ البلاغه و ۲ هزار و 441 نفر در رشته ترجمه صحیفه سجادیه می‌ شود.

چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن در سه بخش آوایی (قرائت و حفظ قرآن کریم)، نغماتی (اذان، دعاخوانی و مدیحه‌ سرایی) و معارفی (تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم حکمت‌های نهج‌ البلاغه و ترجمه و مفاهیم صحیفه سجادیه) برگزار می‌ شود. مرحله نهایی بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن به میزبانی استان قم برپا خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha