باقری: حمایت از حقوق بشر در دیدگاه غرب اصالت ندارد

17:10 - 01 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۲۴۶۹۷
دسته بندی: حقوق بشر
معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با سفرا و کارداران کشورهای عضو آسه‌آن، حقوق بشر را ابزار سیاست خارجی غرب توصیف کرد.

خبرگزاری میزان - سفرا و رؤسای نمایندگی‌های سیاسی کشورهای عضو «آسه‌آن» در تهران با «علی باقری»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار کردند.

در این دیدار که سفرای ویتنام، اندونزی، مالزی و برونئی دارالسلام و کارداران فیلیپین و تایلند حضور داشتند، معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به ظرفیت‌های همکاری میان کشورهای آسیایی، آسه‌آن را ظرفیت مناسبی برای ارتقای همکاری اقتصادی دانست و تصریح کرد: همکاری‌های اقتصادی، ثبات و صلح منطقه‌ای را نهادینه کرده و زمینه دخالت بیگانگان در امور منطقه ای را از بین می‌برد.

«باقری»، با اشاره به رویکرد سیاسی و منفعت‌طلبانه دولت‌های غربی در موضوعات بین‌المللی، اظهار کرد: مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و حمایت از حقوق بشر در دیدگاه غربی‌ها اصالت ندارد، بلکه بخشی از جعبه ابزار سیاست خارجی این کشورها را تشکیل می‌دهد و به همین جهت هرگاه منافع آنها اقتضا کند از تروریسم حمایت می‌کنند و حقوق انسان‌ها را زیر پا خواهند گذاشت.

در این دیدار هر یک از سفرا و کارداران کشورهای عضو آسه‌آن بر توسعه همکاری‌های دو و چندجانبه تأکید و تصریح کردند که ارتقای همکاری‌‎ها میان اعضای آسه‌آن و ایران منافع بلند مدت دو طرف را پایدار خواهد کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *