رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اردوغان: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه و عراق به حملات هوایی محدود نمی‎شود

14:34 - 30 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۲۲۷۸۵
رئیس جمهور ترکیه می‌گوید که آمریکا به تروریست‌ها در سوریه سلاح ارسال می‎کند

خبرگزاری میزان - «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، گفت: عملیات نظامی که در شمال سوریه و عراق انجام دادیم به حملات هوایی محدود نخواهد شد.

به گزارش «الجزیره»، اردوغان اظهار کرد: در مورد مشارکت نیروی زمینی در عملیات نظامی در شمال سوریه و عراق گفتگو خواهیم کرد.

به گفته وی، وزارت دفاع ترکیه در حال انجام ارزیابی و رایزنی درباره تعداد نیروهای زمینی مورد نیاز برای شرکت در عملیات آتی است.

«اردوغان» گفت: ما با کشورهایی که در شمال سوریه و عراق حضور دارند تماس‌های دیپلماتیک داشته‌ایم و بر همین اساس گام‌های خود را برمی‌داریم.

رئیس جمهور ترکیه ضمن بیان این مطلب که آنکارا در خصوص آغاز عملیات در شمال عراق و سوریه با آمریکا و روسیه گفتگویی نداشته، گفت: تصمیم به آغاز عملیات در شمال عراق و سوریه تصادفی نبوده و بسته به این نیست که کشورها در مورد آن چه می‌گویند و چه می‌شود.

وی ضمن بیان این مطلب که با همتای مصری خود رایزنی کرده، گفت: این اولین گام برای عادی سازی روابط است که اقدامات دیگری را به دنبال خواهد داشت؛ منتظر برقراری صلح بین خود و مصر هستیم و برای مقابله با کسانی که علیه ما در مورد مدیترانه موضع می‌گیرند، همکاری کنیم.

اردوغان در ادامه به نقش آمریکا در سوریه اشاره کرده و گفت: ما در ناتو با واشنگتن هستیم، اما هزاران خودرو و سلاح به منطقه تروریستی در سوریه فرستاده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: ما نارضایتی خود را نسبت به ارسال سلاح واشنگتن به تروریست‌ها در سوریه از زمان باراک اوباما به آمریکایی‌ها ابلاغ کردیم اما از آن زمان هیچ چیزی تغییر نکرده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *