رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رشد 40 درصدی صدور سند کاداستری استان کرمانشاه در 7 ماهه نخست سال

13:53 - 29 آبان 1401
کد خبر: ۴۵۲۱۱۹۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
مدیرکل ثبت اسناد ستان کرمانشاه گفت: تاکنون تعداد 421 هزارو 801 برگ سند کاداستری به صورت کلی صادر شده است که از این تعداد ، 40هزارو 22 برگ سند کاداستری در 7 ماهه اول سال جاری صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 40 درصد رشد داشته است.

خبرگزاری میزان - اسناد اراضی کشاورزی روستای شوربلاغ شهرستان روانسر با حضور رئیس کل دادگستری،استاندار کرمانشاه، مدیر کل ثبت اسنادواملاک و جمعی از مسئولین استان و شهرستان روانسر به صورت نمادین به تعدادی از روستاییان اهدا شد.

توسلی زاده با بیان اینکه 98 درصد اسناد برای منابع ملی استان صادر شده و 2 درصد باقیمانده در دست پیگیری و اقدام است گفت: از رؤسای دادگستری حوزه های قضایی تابعه و فرمانداران و مدیران جهاد کشاورزی و رؤسای ثبت اسناد واملاک استان می خواهیم تا تحقق این مهم بیش از پیش پای کار باشند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه جزء قطب های کشاورزی کشور است از روستاییان استان خواست جهت سندار کردن اراضی کشاورزی خود اقدام و با این کارقسمت عمده اختلافات و دعاوی مالکیتی خود را مرتفع سازند.

رئیس دادگستری استان کرمانشاه بیان کرد: از 550 هزار پرونده سال گذشته حدود یک چهارم آن مربوط به دعاوی و اختلافات ملکی بوده که با سند دار شدن کلیه اراضی تعداد قابل توجهی از این پرونده ها کاهش خواهد یافت.

در ادامه مراسم نوری مدیرکل ثبت اسناد ستان کرمانشاه با اشاره به مزایای اسناد حدنگار اراضی کشاورزی از جمله مشخص شدن حدود و ثغور زارعین در راستای تثبیت مالکیت آنها به صورت مفروز،کاهش دعاوی و واختلافات مالکیتی، استفاده از تسهیلات بانکی،کفالت های حقوقی و ثبتی که خود موجب کاهش چشمگیر زمین خواری و کوه خواری می‌شود، از روستاییانی که تاکنون اقدام به تشکیل پرونده جهت صدور اسناد زراعی خود کرده اند خواست که هرچه سریعتر نسبت به سند دارکردن اراضی خود اقدام کنند.

وی در ادامه به ارائه آمار و عملکرد استان کرمانشاه در حوزه کاداستر پرداخت و گفت: تاکنون تعداد 421 هزارو 801 برگ سند کاداستری به صورت کلی صادر شده است که از این تعداد ، 40هزارو 22 برگ سند کاداستری در 7 ماهه اول سال جاری صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 40 درصد رشد داشته است.

امیری مقدم استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یکی از قوانینی که ضرورت دارد و برای آن نیز قرارگاهی به نام قرار گاه جهاد کاداستر در استان تشکیل شده است؛ حدنگاری در سراسر استان در خصوص زمینهای کشاورزی است.

وی افزود: این مهم موجب تثبیت مالکیت و آرامش خاطر کشاورزان خواهد شد و لازمه توسعه استان است.

استاندار در ادامه خاطر نشان کرد: بنا بر این هر زمین کشاورزی که دارای سند رسمی باشد از کلیه خدمات و تسهیلات بهره مند شود.

وی ضمن تأکید بر این امر از روستاییان خواست برای انجام مقدمات صدور سند کشاورزی خود به ادارت ثبت اسنادو املاک مراجعه کنند.

در پایان این مراسم اسناد اراضی کشاورزی به تعدادی از کشاورزان به صورت نمادین اهدار شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *