بزرگترین رزمایش نظامی مشترک "روسیه-چین" هفته آینده آغاز می شود

۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴:۰۱
کد خبر: ۴۵۱۳۹۰
رادیو بین المللی فرانسه روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد بزرگترین و گسترده ترین رزمایش نظامی مشترک روسیه و چین از یازدهم سپتامبر (20 شهریورماه) برگزار می شود.

به گزارش گروه بین‌الملل به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه لوموند، این رزمایش که 'وستوک شرقی 20١8' نام گرفته است، گسترده‌ ترین رزمایش روسیه در نوع خود پس از پایان جنگ سرد است.

این رزمایش با مشارکت ارتش چین در سرزمین های پهناور سیبری شرقی در شمال شرقی روسیه تا نزدیکی مرز شمال شرقی چین به مدت 4 روز از ١١ سپتامبر آغاز می شود.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران نظامی معتقدند که رزمایش 'وستوک شرقی 20١8' بزرگترین تمرکز ماشین جنگی روسیه را به نمایش می گذارد.

قرار است در این رزمایش، دویست و 97 هزار نظامی روسی، حدود یک هزار جنگنده، بالگرد و پهپاد و همچنین 36 هزار دستگاه تانک و خودروی زرهی شرکت داشته باشند.

البته باید گفت که ارتش چین با مقیاس کوچکتری در مقایسه با نیروهای روسیه در این رزمایش شرکت می کند.
در رزمایش 'وستوک شرقی 20١8'، سه هزار و 200 نظامی چین، 30 فروند هواپیما و بالگرد جنگی و همچنین 900 دستگاه تانک و خودروی زرهی شرکت دارند.

به گفته وزارت دفاع روسیه، برای پوشش رسانه ای این رویداد بزرگ نظامی، بیش از ١80 رسانه جهانی خواستار مجوز شده اند. در این رزمایش 9١ ناظر بین المللی از 57 کشور جهان شرکت می کند.

برگزاری رزمایش نظامی روسیه و چین در حالیست که همزمان با آن قرار است رزمایشی مشترک میان آمریکا و عربستان نیز برگزار شودارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *