مخبر: در حوزه اقتصادی به رشد و بازدارندگی لازم نرسیده‌ایم/ تورم سالانه 10 درصد کاهش یافته است

۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱:۴۳
کد خبر: ۴۴۹۵۶۳۶
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز گزینه نظامی نه تنها روی میز بلکه زیر میز دشمن نیز وجود ندارد، اما هنوز در حوزه اقتصادی به رشد و بازدارندگی لازم نرسیده‌ایم.

خبرگزاری میزان - محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در نهمین همایش ملی پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل همان دفاع بدون اسلحه است. هیچ ساحتی از زندگی نیست که پدافند غیرعامل در آن محسوس نباشد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مصون سازی کشور مأموریت جدی و اصلی پدافند غیرعامل است گفت: این سازمان برای دستگاه‌ها مأموریت تنظیم می‌کند تا محل آسیب نشوند. همه دستگاها باید با پدافند غیرعامل هماهنگ باشند.

مخبر ضمن اشاره به اینکه با رشد تکنولوژی تهدیدات متنوع شده است گفت: این موضوع بر اهمیت بروز رسانی پدافند غیرعامل تأکید می‌کند.

وی ادامه داد: امروز یکی از تهدیدات بحث سایبری است که می‌تواند در ارائه خدمات اخلال ایجاد کند. برخی تهدیدات مردم محور است که باعث افزایش اولویت است و پدافند در این باره باید قوی باشد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز گزینه نظامی نه تنها روی میز بلکه زیر میز دشمن وجود ندارد، چرا که آنها بازدارندگی قدرت نظامی کشورمان را مشاهده می‌کنند اما هنوز در حوزه اقتصادی به رشد و بازدارندگی لازم نرسیده‌ایم.

مخبر با اشاره به حذف ترجیحی ادامه داد: ما باید این اقدام را انجام می‌دادیم تا از وابستگی رها شویم. سال گذشته با تورم سالانه حدود ۵۰ درصد مواجه بودیم و امسال این تورم به حدود ۴۰ درصد رسیده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha