اتحادیه اروپا پس از گذشت ۲۴ ساعت حمله به شاهچراغ را محکوم کرد

۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۵:۲۱
کد خبر: ۴۴۹۱۳۳۷
سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا درست ۲۴ ساعت سکوت بعد از وقوع حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ با صدور بیانیه‌ای این جنایت را محکوم کرد.

خبرگزاری میزان - پیتر استانو، پس از ۲۴ ساعت سکوت نسبت به حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع)، در بیانیه ای این حادثه را محکوم کرد.

 اما از سوی دیگر در بخشی از بیانیه سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا به حمایت از اغتشاشات اختصاص داد.

پیتر استانو با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: اتحادیه اروپا به شدت حمله ترویستی به حرم مقدس شاه چراغ در شیراز در روز چهارشنبه را محکوم می‌‌کند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: این حمله که داعش آن را به عهده گرفته نمونه دیگری از هدف قرار دادن شهروندان بی‌گناه توسط تروریست‌ها است.

وی همچنین افزود: اتحادیه اروپا به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گوید.

اما از سوی دیگر، مقام اتحادیه اروپا نتوانسته همین بیانیه را هم بدون حمایت از اغتشاشات به پایان برساند و در ادامه متن اینچنین آورده است که؛ همزمان، اتحادیه اروپا کماکان وضعیت در ایران را از نزدیک دنبال می‌کند و درباره گزارش‌های مربوط به استفاده نامتناسب از زور توسط نیروهای امنیتی در منطقه سقز نگران است. اتحادیه اروپا از مسئولان می‌خواهد از هر گونه خشونت امتناع کرده و آزادی شهروندان و حقوق آنها را تضمین کنند.

گفتنی است، عصر روز چهارشنبه چهارم آبان یک فرد مسلح با ورود به حرم مطهر شاهچراغ احمد بن موسی -علیهماالسلام- به سمت زائران شلیک کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *