فغانی: رویایم قضاوت در فینال جام جهانی است

12:26 - 03 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۷۹۸۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: باعث افتخارم است که برای سومین بار، نماینده ایران و آسیا در جام جهانی خواهم بود.

خبرگزاری میزان - علیرضا فغانی، داور بین‌المللی فوتبال ایران در گفت‌وگو با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)‌ در مورد قضاوت در جام جهانی 2022 و رویایش در دنیای داوری صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*احساسی فوق‌العاده دارم که نمی‌توانم آن را توصیف کنم. داوری را از سال 1994 آغاز کردم و هدف و رویایم این بود که در مسابقات جام جهانی قضاوت کنم. این رویا در سال‌های 2014 و 2018 محقق شد و باعث افتخارم است که برای سومین بار، نماینده ایران و آسیا در جام جهانی خواهم بود.

*از روزی که داور الیت AFC شدم، در همه زمینه‌ها تحت آموزش مربیان مختلف بودم. افراد زیادی پشت صحنه هستند که ما را از لحاظ مدیریتی، فنی و فیزیکی آماده می‌کنند. تأثیر و حمایت آنها باعث پیشرفت داوران و افزایش تعداد داوران آسیایی در جام جهانی بود. من همیشه تمرینات مربیان آمادگی جسمانی را دنبال می‌کنم.

*همراه با سایر داوران، تجربیات خودمان را به اشتراک می‌گذاریم و عملکرد ما مورد نظارت مربیان قرار می‌گیرد. در جلسات آنلاین با هم درباره صحنه‌های مختلف بحث می‌کنیم. توصیه‌ام به داوران این است که تمرینات خود را دنبال کنند و فراموش نکنند که کسب آمادگی در هر زمینه حیاتی است.

*رویایم این است که یکی از داوران آسیایی باشم که در فینال جام قضاوت می‌کند.

انتهای پیامارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *