دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایوان معرفی شد

12:05 - 02 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۶۵۳۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایوان با حضور رئیس کل دادگستری ایلام، برگزار شد.

خبرگزاری میزان - آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایوان با حضور عمران علی‌محمدی رئیس کل دادگستری ایلام، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، فرماندار، اعضای شورای تامین و شورای اداری و جمعی از مردم شهرستان ایوان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در این جلسه اظهار کرد: جهاد و شهادت در راه خدا بالاترین ارزش است و امروز جهاد و شهادت در راه خدا مدیریت هوشمندانه، مومنانه و با بصیرت است.

وی با اشاره به شاخص های امنیت ساز از قبیل وجود کمیت و کیفیت آسیب های اجتماعی و وجود بزه و جرم در جامعه عنوان کرد:مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی است برای خدمت جهادی و عمل به تکالیف قانونی برای حل مشکلات مردم لذا مصوب شد که ترک فعل مدیران آموزش داده شود تا مدیران با وظایف خود آشنا شوند و بدانند چنانچه به وظیفه خود عمل نکنند علاوه بر مسئولیت اخلاقی و مدنی مسئولیت جزایی و انتظامی به سبب وارد کردن خسارت و عمل نکردن به قانون خواهند داشت.

علی‌محمدی افزود: اگر در دوران مسئولیت مدیری آسیب های اجتماعی از قبیل بحران هویت، فقر، بیکاری، طلاق، اعتیاد و بزه و جرم و آشفتگی اجتماعی و بی نظمی افزایش یابد قطعا این مسئول در انجام وظیفه غفلت و کوتاهی کرده است و باید پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: امروز شاهد یک جنگ ترکیبی تمام‌عیار فرهنگی، اجتماعی و سیاسی همه‌جانبه با حمایت مالی عربستان و کمک سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی غربی، عربی و عبری علیه کشورمان هستیم که هدف آن نفوذ در مسئولین با رواج فساد است تا از این طریق بین مردم اختلاف ایجاد شود.

رئیس دادگستری استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود دو ویژگی مدیر در جامعه اسلامی را التزام به قانون و ولایت پذیری خواند و افزود: مدیران باید در این شرایط هوشمندانه با بصیرت و توانمند عمل کرده و ریشه ضعف را برطرف کنند تا دشمن را ناکام و نقشه شوم او را به شکست بکشانند.

وی افزود: بر مبنای همین دیدگاه خدمت‌گزاری و کار جهادی، موفق شدیم اطاله دادرسی را کنترل و ورودی پرونده ها به محاکم را به تعداد هزار عدد در ماه اول شروع کار کاهش دهیم و با پای کار آوردن مسئولین مربوطه نسبت به کنترل گران‌فروشی که استان ما در کشور اول بود اقدام کرده و گران‌فروشی را کنترل کردیم و با کار و تلاش شبانه روزی و پیگیری مداوم موفق به کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز و دست اندازی به منابع ملی و طبیعی شدیم.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با اشاره به وظایف دادستان از جمله صیانت از بیت المال، حفظ و احیای حقوق عامه، ساماندهی بی‌نظمی‌ها و نظارت بر بازار برای دسترسی آسان مردم به کالا و خدمات پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای پیگیری امور مذکور و انجام وظایف دادستان در شهرستان را داد و تاکید کرد هر چه سریع تر تاسیسات حقوقی در جهت کم کردن زندانیان و اهتمام به امور آنان ایجاد شود.

گفتنی است در پایان این مراسم و با حکم رئیس قوه قضاییه، مهدی لطفی‌کار به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایوان معرفی و از زحمات قاسم ابوپوربیشه در دوران تصدی این مسئولیت تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *