تاکید امیرعبداللهیان بر تلاش ایران و عراق برای ارتقای روابط

21:54 - 01 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۵۹۹۴
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نخست وزیر پیشین عراق تلاش دو کشور برای ارتقای روابط، متناسب با ظرفیت های گسترده موجود خصوصا در بخش همکاری های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

خبرگزاری میزان - عادل عبدالمهدی، نخست وزیر پیشین عراق که با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه خصوصا آخرین تحولات در عراق و همچنین موضوعات مهم منطقه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

امیرعبداللهیان در این دیدار مراتب خرسندی جمهوری اسلامی ایران از تلاش های رهبران عراقی بویژه شخصیت هایی همانند عادل عبدالمهدی در حفظ وحدت ملی عراق و به نتیجه رسیدن تلاش ها در پارلمان این کشور که منجر به انتخاب رییس جمهور جدید و همچنین مکلف شدن نخست وزیر برای معرفی دولت جدید شد را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه با اعلام مجدد حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم عراق و با ابراز رضایت از سطح مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی، تلاش دو کشور برای ارتقای روابط، متناسب با ظرفیت های گسترده موجود خصوصا در بخش همکاری های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

عبدالمهدی نیز در این دیدار با تشریح اوضاع داخلی عراق دیدگاه های خود در خصوص موضوعات مهم منطقه ای و بين المللی را بیان کرد.

طرفین همچنین در این دیدار آخرین وضعیت گفتگو برای رفع تحریم و روند گفتگوهای عربستان و جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار دادند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *