خاکبان: هدف واترپلوی ایران کسب سهمیه جهانی است/ قرارداد چیریچ تا پایان قهرمانی آسیاست

8:45 - 02 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۴۴۸۱
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
رییس کمیته فنی واترپلو گفت: رقابت نزدیکی با ازبک‌ها برای صعود از گروه در قهرمانی آسیا خواهیم داشت.

دانیال خاکبان در گفت‌وگو با میزان، درباره روند برگزاری اردوی تیم ملی واترپلو در یونان پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار داشت: در حال حاضر ملی‌پوشان واترپلو در اردوی یونان حضور دارند و طبق برنامه این اردوی تمرینی مشترک به خوبی برگزار شده و تیم ملی هر روز ۲ وعده تمرین می‌کند. همچنین چند دیدار دوستانه با تیم‌های یونانی هم داریم و با نظرم در مجموع اردوی تیم ملی روند مطلوبی دارد. یازدهم آبان‌ ماه هم راهی مسابقات قهرمانی آسیا خواهیم شد.

وی درمورد گروه تیم ملی در قهرمانی آسیا، گفت: در گروه بسیار سختی قرار داریم و قطعا قزاقستان همیشه مدعی قهرمانی در آسیا است و جدی‌ترین رقیب ما در گروه به حساب می‌آید. علاوه بر قزاق‌ها تیم‌ملی ازبکستان هم در تورنمنت‌های اخیر عملکرد خوبی داشته و به نظرم رقابت نزدیکی با ازبک‌ها برای صعود از گروه خواهیم داشت. کره‌جنوبی هم تیم بدی نیست، اما ایران، قزاقستان و ازبکستان شانس‌های اصلی صعود از گروه هستند. قزاق‌ها در المپیک توکیو حضور داشتند، در بازی‌های آسیایی جاکارتا قهرمان شدند و اخیرا در رقابت‌های جوانان آسیا هم به مدال طلا رسیدند. قزاق‌‌ها اردوهای بهتری از ایران برای قهرمانی آسیا داشته‌اند، اما واترپلوی ایران در روز خوبش توانایی پیروزی بر هر تیمی را دارد.

رییس کمیته فنی واترپلو با تاکید بر قدرت ژاپن، افزود: بازی ایران و قزاقستان نزدیک خواهد بود. واترپلوی ژاپن فراتر از آسیا است و عملکرد فوق‌العاده این تیم در المپیک توکیو نشان از سطح بالای ژاپنی‌ها دارد. قهرمانی در آسیا با حضور ژاپن و قزاقستان دور از دسترس نیست، اما بسیار سخت است‌، ولی با این وجود هدف واترپلوی ایران کسب مدال و قرار گرفتن بین ۳ تیم برتر است.

خاکبان در پایان درخصوص وضعیت قرار چیریچ، خاطرنشان کرد: چیریچ یکی از مربیان صاحب نان واترپلوی جهان است و طبق صحبت‌هایی که شده فعلا چیریچ تا پایان مسابقات قهرمانی آسیا روی نیمکت تیم‌ ملی واترپلو خواهد نشست. در صورت صعود تیم ملی واترپلو به قهرمانی جهان ممکن است قرارداد چیریچ ادامه داشته باشد، اما هنوز صحبتی درخصوص ادامه همکاری پس از قهرمانی آسیا نشده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *