واکنش مهدی به برگزاری دربی در دوم دی‌ماه و زمان نقل‌وانتقالات نیم‌فصل

۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱:۰۰
کد خبر: ۴۴۷۹۳۴۶
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره تغییرات در برنامه مسابقات، تاریخ دربی و زمان نقل‌وانتقالات توضیحاتی ارائه داد.

خبرگزاری میزان - سهیل مهدی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران، درباره تغییرات در برنامه مسابقات، تاریخ دربی و زمان نقل‌وانتقالات اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*وقتی ساعت‌ها برای برنامه‌ریزی وقت می‌گذاریم تا برنامه مناسب حال همه ذی نفعان به خصوص باشگاه‌ها باشد اما این برنامه محقق نمی‌شود و ناچار می‌شویم آن را به شکلی تغییر بدهیم که برخی از منافع مخدوش شود یا تصورات‌ و انتظارات‌مان محقق نشود، خوشایند نیست اما تیم ملی جایگاه و ارج و قرب دیگری برای ما و مردم دارد. هدف غایی کلیه لیگ‌ها در تمام سطوح، تیم ملی است.

*اگر فرصت‌ها را نادیده بگیریم و زمان‌های از دست رفته را محاسبه نکنیم، در نهایت لیگ زمانی به اتمام می‌رسد که با جام ملت‌ها برخورد می‌کند. این رقابت‌ها 26 خرداد شروع می‌شود و باید در زمان و فضای مناسب لیگ را به اتمام برسانیم. اردوی جام ملت‌ها و پس از آن هم لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو خواهیم داشت که امیدواریم نمایندگان‌مان با تمام قدرت در آن شرکت کنند.

*احتمال دارد تعطیلی بین فصل را به صورت دیگری با جام حذفی یا سایر مسابقات جایگزین کنیم. از اول هفته تاکنون دوستان من روی این قضیه کار می‌کنند زیرا تغییر پنجره و تغییر زمان مسابقات پنجره نقل و انتقالاتی ما را هم عوض کرد. باید به فیفا ایمیل بزنیم و نمی‌دانیم آیا این تغییرات را می‌پذیرد یا خیر؟ همکارانم در این 3-2 روز چالش‌هایی را تحمل می‌کنند که امیدواریم از آن سربلند بیرون بیاییم.

*باید لیگ را تا اوایل خرداد تمام کنیم زیرا بار دیگر باید کمپ تیم ملی و حضور بازیکنان در اردو را داشته باشیم. امیدوارم در نهایت لیگ امسال منجر به قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌ها شود.

*بلافاصله بعد از سوت پایان هفته پانزدهم موظف هستیم نقل و انتقالات را شروع کنیم. طبق آیین‌نامه آخرین روز نیم فصل هر لیگ، آغاز پنجره نیم فصل خواهد بود و از آن زمان تا 28 روز می‌توانیم در خدمت تیم‌ها باشیم. البته این زمان می‌تواند در خلال مسابقات و شاید هم کمتر باشد. قانون نهایی 28 روز است اما می‌تواند بیست روز هم باشد. منظور من این است در زمان برگزاری مسابقات هفته شانزدهم یا هفدهم، تیم‌ها می‌توانند واجد شرایط نقل و انتقالات باشند.

*سعی داریم یک تا دو هفته استراحتی که تیم‌ها برای هماهنگی بازیکنان‌شان، مذاکرات و عقد قرارداد می‌خواهند را با برگزاری جام حذفی جبران کنیم.

*زمان برگزاری مرحله جدید جام حذفی را باید امیرحسین روشنک بگوید اما فکر می‌کنم تا قبل از جام جهانی یا در نهایت یک هفته پس از آن، به مرحله سوم و چهارم جام حذفی برسیم که تیم‌های لیگ دسته اول و لیگ برتر در آن شرکت می‌کنند.

*برخی باشگاه‌ها و دوستان ایراد می‌گیرند چرا برنامه‌ریزی سازمان لیگ تا این اندازه نوسان دارد اما دلیل این موضوع به دلیل بی‌توجهی به موارد پیش رو نیست. بلکه برخی شرایط ناگهانی به ما تحمیل می‌شود. ضمن اینکه مدتی است ساعت پروازها تغییر کرده یا تعدادشان کمتر شده است. در 3-2 هفته اخیر تیم‌ها مشکل جدیدی به نام پرواز دارند که تاکنون وجود نداشت. شاید به دلیل تغییر فصل برنامه شرکت‌های هواپیمایی هم عوض شده است اما یکی از مشکلات جدید ما همین موضوع است.

*باشگاه‌ها باید به شکلی وارد مینی کمپ شوند که ملی‌پوشان آنها بیشترین بهره‌وری را از این مینی کمپ داشته باشند. برگزاری مسابقات پرسپولیس در دو پنجشنبه پشت سر هم برنامه مینی‌کمپ را تا حدی دستخوش تغییر کرد که با تعامل حل شد. البته مشکل خاصی نبود و از کی‌روش هم تشکر می‌کنیم که با سعه صدر برنامه را تغییر داد.

*برگزاری دربی در دوم دی ماه؟ این تاریخ را ما هنوز اعلام نکرده‌ایم بلکه گفتیم دربی بلافاصله بعد از جام جهانی برگزار شود. 28 آذر فینال این رقابت‌ها است و اولین هفته‌ لیگ ما می تواند با برگزاری شهر آورد باشد.هنوز برنامه دقیق را اعلام نکردیم. یک یا دو روز برای ما خیلی مهم است و اگر تقویم برای همین مدت هم جا به جا شود، ممکن است برنامه ما به تدریج با شب‌های قدر و فیفادی‌های بعدی تداخل پیدا کند. برخی مواقع یک روز جا به جایی برنامه، ممکن است برنامه یک هفته را به تاخیر اندازد. اجازه بدهید برنامه را تا هفته پانزدهم بچینیم و سپس ببینیم چه می‌توان کرد.

*امیدواریم تعطیلات جام جهانی با بازی‌های خوب، بدنسازی و آمادگی بالای بازیکنان لیگ همراه شود تا ان‌شاءالله پس از جام جهانی رقابت‌های خوبی شاهد باشیم. امیدواریم در این دو هفته نیز بازیکنان به سلامت بازی‌ها را تمام کرده و سپس به تعطیلات بروند و استراحت کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha