واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به ادعاهای بایدن درباره ایران

10:21 - 24 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۷۶۳۲۵
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه رئیس جمهور آمریکا گفت که این اظهارات ما را متعجب نمی‌کند.

خبرگزاری میزان – «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا در مورد تحولات اخیر در ایران، گفت که ایران همواره در برابر دشمنی آمریکا سربلند بوده است.

وی نوشت: از آغاز تحولات اخیر در ایران، دیروز شنبه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای چندمین بار طی اظهاراتی مداخله جویانه، از اغتشاشات در ایران حمایت کرد. 

کنعانی، اظهار کرد: ایشان چون نه مشاوران امینی دارد و نه حافظه خوبی، به وی یادآور می‌شوم که ایران قوی‌تر و استوارتر از آن بود که با تحریم‌های ظالمانه و تهدیدات پوچ شما تسلیم شود؛ اکنون نیز سربلندتر از آن است که با مداخلات و اظهار شگفتی‌های سیاستمداری خسته از سال‌ها اقدام بی نتیجه علیه ایران، اراده‌اش متزلزل شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: نه اظهارات بایدن و نه مداخله جویی‌های آمریکا هرگز ما را متعجب نمی‌کند، زیرا مداخله، تجاوز و کشتار، ماهیت حقیقی نظام آمریکاست، اما، ما مردمان تاریخیم و در عمق تاریخ ریشه دوانده‌ایم؛ از کودتای آگوست ۱۹۵۳ (۲۸ مرداد ۱۳۳۲ خورشیدی) تا به امروز به خوبی سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا در ذهن‌هایمان ثبت شده است و البته تاریخ و نقطه نقطه دنیا شهادت می‌دهد که زخم جنایت و خشونت آمریکا بر تن دنیاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بخش دیگری نوشت: عادت شما ماهی گرفتن از آب‌های گل آلود است؛ اما یادتان باشد، اینجا ایران است: سرزمین مردان و زنان سرفراز؛ در خانه خویش، با هم گفت‌وگو می‌کنیم، با هم کار می‌کنیم، با هم برای ترمیم زخم‌های کوچک و بزرگ ایران خواهیم کوشید، با هم برای استقلال ایران خواهیم ایستاد و صدالبته شکست دیگری بر انبوه شکست‌هایتان افزوده خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *