بیش از 4 هزار ملاقات مردمی توسط مسئولان قضایی قم انجام شد

۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۹:۳۴
کد خبر: ۴۴۷۴۳۱۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان ‌قم، گفت: در 6 ماه نخست سال‌جاری 4 هزار و 699 مورد ملاقات مردمی در استان قم انجام شده که با پیگیری مسئولان قضایی استان در صد بالایی از این ملاقات‌ها منتهی به نتیجه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی مظفری در گفت‌وگو با میزان، در رابطه با اقدامات دادگستری استان قم در راستای تحقق دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر دیدار چهره به چهره مسئولان قضایی با مردم، اظهارکرد: در 6 ماهه نخست سال‌جاری 4 هزار و 699 مورد ملاقات مردمی توسط مسئولان قضایی استان قم انجام شده است.

وی افزود: از این تعداد ملاقات مردمی  انجام شده بیش از یک هزار مورد ملاقات مستقیم با مردم توسط رئیس کل دادگستری استان قم صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان ‌قم بیان کرد: با پیگیری‌ها و بررسی های مسئولان قضایی استان قم درصد بالایی از این ملاقات‌های مردمی مسئولان قضایی استان قم کاملا نتیجه بخش بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری در ادامه اذعان کرد: تعدادی از پرونده‌های مطرح شده در ملاقات‌های مردمی مسئولان قضایی استان به صورت کامل منتهی به نتیجه نشده‌اند که به ۳ دسته «در دست اقدام، رفع مشکل با راهنمایی و ارشاد حقوقی و قضایی و بایگانی به علت عدم امکان اقدام قضایی» تقسیم می شوند.

رئیس کل دادگستری استان ‌قم عنوان‌ کرد: اولویت خواسته‌های مطرح شده در دیدارهای مردمی پیرامون موضوعاتی از جمله « اعمال ماده ۴۷۷، تسریع در رسیدگی، اعاده دادرسی، تعلیق و تخفیف مجازات، درخواست عفو، مرخصی زندانی، آزادی مشروط» بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری همچنین تاکید کرد: دیدار چهره به چهره با مردم با هدف شنیدن و رسیدگی به خواسته‌ها، دغدغه‌ها، پیشنهادها و مسائل و مشکلات شهروندان و پاسخگویی به آنها اثرات مثبت و رضایتمندی مراجعین را به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید:

۴ محکوم با همت دادگستری قم از قصاص نفس رهایی یافتند

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگستری اقدامات

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha