باقری: تضییع حقوق ایرانیان را در هیچ نقطه‌ای از جهان برنمی‌تابیم

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳:۰۴
کد خبر: ۴۴۶۴۲۸۲
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت که دولت ایران تضییع حقوق ایرانیان را در هیج جای جهان برنمی‌تابد.

خبرگزاری میزان - «علی باقری کنی»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه در سفر رسمی‌ به مجارستان، با جمعی از ایرانیان مقیم این کشور دیدار کرد.

«باقری»، در این نشست ضمن تاکید بر نقش و جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی، از جامعه ایرانیان به عنوان سرمایه ارزشمند و تاثیرگذار در بیان واقعیت های پیشرفت و توسعه ایران یاد کرد و گفت: یکی از اهداف و مسؤولیت‌های دستگاه سیاست خارجی حمایت از حقوق ایرانیان و ایجاد تسهیلات برای ارتباط پیوسته و پایدار آنها با سرزمین مادری است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در ادامه، هوشیاری ایرانیان خارج از کشور را عامل کلیدی در ناکارآمدی بسیاری از رویاهای تعبیرنشدنی بدخواهان ایران اسلامی قلمداد کرده و در این میان نقش نخبگان به‌ویژه دانشجویان را بسیار مهم توصیف و تاکید کرد: ایرانیان خارج کشور امتداد اقتدار و اعتلای ایران اسلامی در گستره گیتی هستند.

«باقری» با اشاره به نقش شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، یکی از مسئولیت‌های وزارت امورخارجه را پیگیری و رسیدگی سریع به مشکلات ایرانیان و افزایش حمایت‌های کنسولی از آنها بیان کرد و اظهار داشت: دولت، تضییع حقوق ایرانیان در هیچ نقطه از جهان را برنمی‌تابد و از همه ظرفیت‌ها برای استیفای حقوق آنها استفاده کرده و همه ابزارهای حقوقی و سیاسی را برای تامین حقوقشان به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *