رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

پرونده مهریه 2 میلیارد تومانی با وساطت شورای حل اختلاف اصفهان به سازش ختم شد

12:34 - 12 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۶۳۰۸۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان اصفهان گفت: پرونده‌ای که مربوط به یک زوج بود با وساطت شعبه 52 شورای حل اختلاف اصفهان با گذشت شاکی مختومه و زوجه نیز از مهریه 2 میلیارد و 800 میلیون تومانی خود گذشت کرد.

خبرگزاری میزان- حمید بهرامیان گفت: در یک پرونده زوجه از مهریه 2میلیارد و 800 میلیون تومانی خود با وساطت اعضای شعبه 52 شورای حل اختلاف اصفهان گذشت کرد.

بهرامیان ضمن اشاره به بخشنامه ریاست قوه قضاییه بیان کرد: طبق این بخشنامه کلیه دعاوی کیفری قابل گذشت و جنبه خصوصی دعاوی غیرقابل گذشت با هدف اصلاح ذات البین ابتدا در شورای حل اختلاف باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا پرونده ای که مربوط به یک زوج بود با وساطت شعبه 52 شورای حل اختلاف اصفهان با گذشت شاکی مختومه شد و زوجه نیز از مهریه 2 میلیارد و 800 میلیون تومانی خود گذشت کرد و این پرونده نیز با مصالحه مختومه شد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان اصفهان تصریح کرد: گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و نهادینه کردن فرهنگ گذشت در جامعه اثرات فردی و اجتماعی مهمی برای طرفین خواهد داشت.

وی با بیان اینکه صلح و سازش در شورای حل اختلاف در محیطی غیر قضایی انجام می‌شود، افزود: از نظر اجتماعی یکی از مهم‌ترین فواید صلح و سازش در جامعه کم شدن کینه جویی‌ها و حل و فصل ریشه‌ای دشمنی‌ها و اختلافات است.

بیشتر بخوانید:

پرونده ۲ میلیارد تومانی با تلاش شورای حل اختلاف اصفهان به سازش ختم شد

سازش پرونده یک میلیاردی با وساطت شورای حل اختلاف استان اصفهان

پرونده یک میلیاردی با وساطت شعبه 4 شورای حل اختلاف بویین میاندشت استان اصفهان به سازش ختم شد.

در راستای عمل به وظیفه ذاتی و قانونی شورا‌های حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش در دعاوی و کاهش ورودی پرونده ‌های قضایی به محاکم دادگستری پرونده پرونده ای با موضوع مطالبه یک میلیارد و 100 میلیون تومان به شعبه 4 شورای حل اختلاف بویین میاندشت در استان اصفهان ارجاع شد که با تلاش اعضا و کارکنان خدوم و پرتلاش این شعبه این پرونده با سازش مختومه شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: سازش اصفهان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *