نشست سه جانبه وزرای خارجه عضو روند آستانه برگزار شد

۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳:۰۷
کد خبر: ۴۴۵۲۷۷۶
نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو روند آستانه شامل حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به میزبانی ترکیه برگزار شد.

خبرگزاری میزان - نشست سه جانبه وزرای خارجه عضو روند آستانه در مورد تحولات سوریه در حاشیه اجلاس عالی مجمع عمومی سازمان ملل بعد از ظهر چهارشنبه، 30 شهریور به وقت محلی در نیویورک برگزار شد.

در این نشست که با حضور وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه و «گئیر پترسون»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه برگزار شد، آخرین تحولات و ابتكارات سیاسی و بشردوستانه در سوریه مورد بررسی قرار گرفت.

 در این نشست «امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته معتقد است که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد؛ حل این بحران از طریق فرایند سیاسی و مطابق با اصول حقوق بین الملل تحقق خواهد یافت.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: پایان اشغالگری و خروج نیروهای خارجی که به صورت غیرقانونی در سوریه حضور دارند و احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه پیش نیازهای ضروری برای دستیابی به این هدف است.

«امیرعبداللهیان» با اشاره به اهمیت کار کمیته قانون اساسی و با تاکید بر وضعیت اقتصادی و بشردوستانه در سوریه و آثار منفی تحریم‌ها بر معیشت مردم عادی، بر لزوم لغو تحریم‌ها و رفع موانع و افزایش کمک‌های بشردوستانه به همه سوری‌ها در سراسر کشور تاکید کرد.

در اين نشست، وزرای خارجه ضامن روند آستانه، باردیگر بر تعهد خود بر رعایت و احترام به  استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *