افزایش 81 درصدی کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان مرکزی در 6 ماهه نخست سال

9:15 - 30 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۵۱۶۷۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: کمک های مردمی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و محکومین مالی در 6 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 81 درصدافزایش داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی در گفت‌وگو با میزان، از افزایش 81 درصدی جذب کمک های مردمی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و محکومین مالی در 6 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: مبلغ واریزی ها به حساب ستاد دیه استان مرکزی در شش ماهه اول سال گذشته 28 میلیارد ریال بوده که این مبلغ در 6 ماهه نخست سال 1401 به رقم 50 میلیارد و 800 میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: همزمان با ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا… الحسین (ع) و با اعلام فراخوان کمک به آزادی زندانیان در این ایام برای آزادی این زندانیان با کمک خیرین نیک اندیش 26 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان از زندان آزاد شدند .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه افزود : مبلغ کل بدهی این مددجویان 214 میلیارد و 343 میلیون ریال بوده که از محل منابع مالی کمک های خیرین به ستاد دیه استان، گذشت شکات، پذیرش اعسار توسط قضات، اعطای تسهیلات از طریق بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و … تامین شده است .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در پایان ضمن اعلام این خبر که در حال حاضر تعداد 110 نفر از محکومین جرایم غیر عمد محکومیت های مالی دیه، مهریه و نفقه، در زندان های استان منتظر کمک های خیرین هستند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *