زارعی: سرخابی‌ها از نظر مالکیت مشکلی در آسیا ندارند/ استادیوم آزادی با استانداردها فاصله دارد

۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷:۳۳
کد خبر: ۴۴۵۰۷۶۳
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: پیشنهاد دادیم که مجوز ملی و استانداردهایی را تعریف و مشکلات را با برنامه‌ریزی رفع کنیم.

خبرگزاری میزان - مصطفی زارعی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش درباره رفع تعلیق باشگاه‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*حدود 50 روز پیش با برنامه شما صحبت کردیم و یک هفته بعد تمام مدارک برای AFC ارسال شد. هفته گذشته هم پیگیری کردیم که به ما قول تسریع در بررسی مدارک را دادند. باید ثابت کنیم استانداردهای لازم را داریم و حسن نیت از سمت ما باید اثبات شود. ارتباط خوبی هم شکل گرفته است. هفته آینده به سمیناری در مالزی می‌روم و رایزنی بیشتری خواهیم کرد. تا یک ماه آینده حتماً به ما جواب می‌دهند.

*چندین سال است صحبت از حرفه‌ای شدن می‌زنیم، اما نقص داریم. به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادیم که مجوز ملی و استانداردهایی را تعریف و مشکلات را با برنامه‌ریزی رفع کنیم.

*براساس معیارهای ورزشی، باشگاه‌ها باید آکادمی داشته و برنامه‌های توسعه مشخص باشد. معیار پرسنلی می‌گوید باید پرسنل صاحب صلاحیت باشند و مدیرعامل و اعضا مشخص شوند. در این مسیر به باشگاه‌ها کمک می‌کنیم. رویکرد باشگاه‌ها نسبت به سال گذشته بسیار تغییر کرده است. جلسات چهار پنج ساعته باهم داشتیم تا به صدور مجوز برسیم. ما در کنار باشگاه‌ها کمک می‌کنیم تا براساس واقعیت‌ها تصمیم بگیریم.

*معیار بعدی معیار زیرساختی است و به استانداردهای ورزشگاه بازمی‌گردد. ایمنی و امنیت، رختکن و نیمکت، وضعیت چمن و غیره دغدغه همه بحث صدور مجوز است. نباید اجازه دهیم این اتفاق دوباره تکرار شود. ورزشگاه آزادی مشکلاتی دارد که با استانداردها فاصله داشته و همه باید تلاش کنیم.

*درباره مالکیت استقلال و پرسپولیس باید تاکید کنم که با اقداماتی که انجام می‌شود به امید خدا مشکلی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *