کشتی آزاد قهرمانی جهان| نخودی و یزدانی فینالیست شدند/ حضور‌ زارع در دیدار رده‌بندی

20:11 - 24 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۴۵۸۲۶
محمد نخودی و حسن یزدانی به دیدار فینال اوزان 79 و 86 کیلوگرم کشتی آزاد جهان در صربستان راه یافتند و امیرحسین زارع راهی دیدار رده بندی وزن 125 کیلوگرم شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات نیمه نهایی چهار وزن نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان عصر امروز در شهر بلگراد صربستان برگزار شد که محمد نخودی و حسن یزدانی به دیدار فینال اوزان 79 و 86 کیلوگرم کشتی آزاد جهان در صربستان راه یافتند و امیرحسین زارع راهی دیدار رده بندی وزن 125 کیلوگرم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 79 محمد نخودی در دور نخست در یک کشتی نفس گیر با نتیجه 7 بر 6 مقابل یاکوب شیخ جمال کشتی گیر روسی الاصل از رومانی به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر دولگون آلتانزول از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 5 بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نخودی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 از سد واسیل میخایلوف از اوکراین گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا می رود.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به برتری دست یافت. وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 11 بر صفر سباستین جزیرزانسکی از لهستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را از پیش برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا می رود.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مقابل ژی وی دنگ دارنده مدال نقره و برنز جهان از چین پیروز شد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر الکساندر خوتسیانیوسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. زارع در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 مغلوب طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی در این دیدار برنده مبارزه میان دانیل لیگتی از مجارستان و دسی از کانادا است.

در وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی سر وزن نرسید و از دور رقابت ها کنار رفت.

اسامی نفرات راه یافته به فینال ۴ وزن نخست به شرح زیر است:

وزن ۷۰ کیلوگرم: تایشی ناریکانی (ژاپن) - زین ردرفورد (آمریکا)

وزن ۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی (ایران) - جردن باروز (آمریکا)

وزن ۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (ایران) - دیوید تیلور (آمریکا)

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: طاها آکگول (ترکیه) - مونختورین (مغولستان)

دیدارهای فینال از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه فردا شب (جمعه) آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *