امیرعبداللهیان: ما در رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار همچنان جدی هستیم

21:06 - 17 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۳۶۵۲۲
وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای جمهوری خلق چین خود تاکید کرد: ما در رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار همچنان جدی هستیم.

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه و «وانگ ایی»، عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین در تماس تلفنی در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکرات رفع‌ تحریم‌ها گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان و «وانگ ایی» با توجه به گفت‌وگوهای اخیر معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در پکن، آخرین وضعیت اجرای برنامه جامع همکاری‌های راهبردی را مورد بررسی قرار دادند.

 «امیرعبداللهیان» افزود: ما در رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار همچنان جدی هستیم؛ اما آمریکا باید از کاربرد ادبیات ابهام در متن فاصله بگیرد تا توافق در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

وزیر خارجه چین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور چین به آیت الله «رئیسی»، علاقمندی پکن در گسترش بیش از پیش روابط تهران و پکن را مورد تاکید قرار داد.

«وانگ ایی» توسعه روابط دوجانبه را منطبق با منافع دو کشور توصیف و بر اجرایی شدن برنامه جامع همکاری‌های دو کشور، فارغ از سمت و سوی تحولات بین المللی تاکید کرد.

وزیر خارجه چین با اشاره به دیدگاه مشترک دو کشور در خصوص بسیاری از موضوعات منطقه ای و بین المللی، از حمایت طرف ایرانی برای مشارکت چین در فرمت آستانه تقدیر  و آمادگی کشورش را برای ایفای نقش فعال جهت برقراری ثبات و آرامش در سوریه اعلام کرد.

وی با رد یکجانبه‌گرایی در عرصه بین‌المللی و حمایت از درخواست‌های منطقی ایران در مذاکرات هسته ای، دستیابی به حقوق قانونی را حق ایران دانست.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *