ایران بیانیه نشست 158 وزرای اتحادیه عرب را محکوم کرد

۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۳۶۰۴۶
سخنگوی وزارت امور خارجه به مفاد بیانیه نشست ۱۵۸ وزرای خارجه اتحادیه عرب و کمیته خودخوانده ۴ جانبه در خصوص جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه مفاد بیانیه نشست ۱۵۸ وزرای خارجه اتحادیه عرب و کمیته خودخوانده ۴ جانبه در خصوص جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد.

کنعانی گفت، صدور چنین بیانیه هایی، نشان از فقدان فهم درست برخی کشورهای یادشده نسبت به سیر تحولات منطقه و تجاهل نسبت به واقعیات منطقه غرب آسیا است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی به این کشورها توصیه کرد به جای تکرار اتهامات‌های تکراری و بی ارزش، به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم ستمدیده فلسطین تمرکز کنند.

«کنعانی» همچنین صدور این نوع بیانیه‌ها همزمان با حرکت برخی از این کشورها در تحرک بخشی به مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران را تناقض آمیز خواند و بار دیگر موضع همیشگی کشورمان در دعوت از همسایگان برای گفت‌وگو و حل سوء تفاهمات از کانال‌های دیپلماتیک را مورد تاکید قرار داد.

وی در خصوص جزایر سه گانه ایرانی با مردود شمردن ادعاهای بیانیه، تمامی اقدامات ایران را در چارچوب اعمال حاکمیت بر تمامیت ارضی کشور دانست و مداخله دیگران در این زمینه را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به اشراف و توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پاسداری از امنیت دریانوردی در منطقه خلیج فارس و هشیاری نسبت به هر گونه شرارت و ناامنی دریایی، بر تامین امنیت منطقه از سوی کشورهای منطقه بدور از مداخله بیگانگان تاکید کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *