700 "محکوم افغانستانی" آماده انتقال به کشور متبوعشان هستند

۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰:۰۱
کد خبر: ۴۴۳۳۷۰
معاون حقوق بشر وزارت دادگستری گفت: هم اکنون 700 محکوم افغانستانی آماده انتقال به کشور متبوعشان هستند که این مسئله در کمیته انتقال محکومان مورد تأیید قرار گرفته و منتظر پاسخ مثبت مقامات وزارت دادگستری افغانستان هستیم.

به گزارش گروه بین‌الملل ، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری ایران در خصوص ضرورت و کیفیت انعقاد معاهدات حقوقی و قضایی بین ایران با کشورهای مختلف در چند سال گذشته، اظهار کرد: از ابتدای انعقاد معاهدات حقوقی و قضایی ایران تا سه سال قبل مجموعاً ما 37 معاهده حقوقی و قضایی در زمینه‌های استرداد مجرمان، انتقال محکومان و معاضدت حقوقی و قضایی در امور مدنی، کیفری و تجاری داشتیم که این رقم در سه سال گذشته به بیش از دو برابر یعنی بیش از هشتاد فقره افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: ما گسترش روزافزون معاهدات حقوقی و قضایی و همکاری بیشتر با کشورها را در دستور کار داریم. پیش‌بینی می‌کنیم در افق 1400 بتوانیم معاهدات حقوقی و قضایی خود با دیگر کشورها را به 200 مورد افزایش دهیم.

عباسی در خصوص آثار و نتایج این معاهدات خصوصاً معاهده انتقال محکومان گفت: انتقال بیش از 600 محکوم افغانستانی در دو سال گذشته به کشور متبوعشان یکی از آثار این معاهدات است و هم اکنون نیز 700 محکوم افغانستانی آماده انتقال به کشور متبوعشان هستند که این مسئله در کمیته انتقال محکومان که با حضور نمایندگان قوه قضائیه، وزارت امورخارجه، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، دادستانی کل، سازمان زندان‌ها و وزارت دادگستری ایران تشکیل می‌شود، مورد تأیید قرار گرفته و منتظر پاسخ مثبت مقامات وزارت دادگستری افغانستان هستیم.

/انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *