طرح آبرسانی غدیر با حضور رئیس‌ جمهور به بهره‌برداری رسید

۱۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰:۵۰
کد خبر: ۴۴۲۷۱۶۰
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
طرح بزرگ آبرسانی غدیر در استان خوزستان روز جمعه با حضور رییس جمهور به بهره‌برداری رسید.

خبرگزاری میزان - ابر پروژه آبرسانی غدیر که از ۱۰ سال پیش در خوزستان آغاز شده است به عنوان بزرگترین طرح آبرسانی خاورمیانه روز جمعه ۱۱ شهریور با حضور آیت اله ابراهیم رییسی رییس جمهور به بهره‌برداری رسید.

این طرح بزرگ برای افق ۲۵ ساله و تامین آب با دبی ۲۰ متر مکعب بر ثانیه تعریف شده که با کار جهادی در سازمان آب و برق خوزستان، این دبی که قرار بود در ۲۵ سال آینده تامین شود از هم اکنون تامین شده است.

با اجرای طرح آبرسانی غدیر، آب ۲۶ شهر و یک هزار و ۶۰۰ روستای خوزستان، به لحاظ کمی ۱۰۰ درصدی و به لحاظ کیفی ۵۰ درصد تامین می‌شود.

پروژه عظیم آبرسانی غدیر، در این مرحله آب شرب مورد نیاز شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان و بیش از هزار روستای اطراف را تامین می کند.

به گزارش صداو سیما، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم بهره برداری از طرح میان مدت آبرسانی غدیر گفت: با بهره برداری از این طرح ۲۶ شهر و بیش از  ۱۰۰۰ روستا از نعمت آب آشامیدنی پایدار و با کیفیت بهره مند می‌شوند.

وی افزود: این طرح که باید در مدت حداقل بین سه تا چهار سال اجرا می‌شد ، با یک کار جهادی و شبانه روزی توسط دوهزار نفر  و در مدت ۱۰ ماه به سرانجام رسید. 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه طراحی و اجرای طرح میان مدت آبرسانی غدیر با استفاده از توان داخلی انجام شده است، ادامه داد: این طرح توسط مهندسان و کارگران کشورمان و با مدیریت جهادی به مرحله اجرا رسید. 

آیت الله رئیسی بیان کرد: استان خوزستان سرزمین مجاهدان و شهیدان است و این استان دارای ظرفیت فراوانی است و مشکلات خوزستان با کار جهادی قابل رفع است.

وی گفت: متخصصان کشورمان با شعار ما می‌توانیم، به مانند آنچه در دوران دفاع مقدس رزمندگان و مجاهدان ما انجام دادند، زمینه امیدآفرینی در کشور را ایجاد و موجب یاس و نا امیدی دشمن شده اند.

رئیس جمهور افزود: با بهره برداری از طرح میان مدت آبرسانی غدیر ، زوار حسینی نیز در مرز‌های خوزستان از نعمت آب آشامیدنی با کیفیت بهره مند می‌شوند.

آیت الله رئیسی با اشاره به مصوبات سفر هیات دولت به خوزستان بیان کرد: یکی از طرح‌های مهم استان خوزستان طرح ساماندهی و جمع آوری فاضلاب است که در حال انجام و اجرا است. 

وی تاکید کرد: برای حل مشکلات کشور  ، نیاز به کار و مدیریت جهادی است و اجرای طرح میان مدت آبرسانی غدیر نمونه‌ای از کار جهادی است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *