وزیر کشور: نباید در تزریق دُز یادآور واکسن کرونا سستی کرد

15:02 - 01 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۲۲۴۳
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
وزیر کشور با بیان اینکه کمبودی در زمینه واکسن کرونا در کشور وجود ندارد، تزریق دُز یادآور این واکسن را برای کنترل بیماری کرونا ضروری دانست و گفت: نباید در این موضوع، سستی شود.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی روز سه‌شنبه در پایان نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در جمع خبرنگاران گفت: در این نشست، گزارش ارزیابی از کارکردهای استانی در مدیریت بیماری کرونا بررسی شد.


وی ادامه داد: استان‌های لرستان و مازندران عملکرد خوبی داشته‌اند به گونه ای که در استان مازندران، ۶۶ درصد دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.


وزیر کشور همچنین طرح شهید سلیمانی را طرحی موفق ارزیابی کرد و گفت: با این حال، ۱۵ گام این طرح با توجه به شرایط موجود باید روزآمد شود و بخش‌‎هایی که بیشتر با شرایط امروز سازگاری دارد، مورد توجه قرار گیرد.


وحیدی با تاکید براینکه آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری خواهد بود، از واحدهای آموزشی و دانشگاهی خواست در این زمینه آمادگی داشته باشند.


وی ادامه داد: گزارش برخی کمبودهای درمانی مورد بحث قرار گرفت و قرار شد همکاران وزارت بهداشت اقدامات لازم را داشته باشند.


وزیر کشور اضافه کرد: نصب "کیو آر" کد(QR) برای واحد صنفی که سه میلیون هستند، هم مورد تاکید قرار گرفت.

وحیدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همچنان گرفتار این بیماری در سطح کشور هستیم، تزریق دز یادآور واکسن کرونا مورد تاکید است و نباید در تزريق دز یادآور سستی شود.


وی ابراز امیدواری کرد با تمهیدات اندیشیده شده، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا، کم و کمتر شود و این امر در گرو توجه قوی‌تر به اصول بهداشتی است.


فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا همچنین تصریح کرد: هیچ کمبودی در زمینه واکسن کرونا وجود ندارد و مراکز تزريق واکسن درهمه جای کشور فعال است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *