«شعر همدلی» خواندنی شد

13:37 - 02 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۰۰۸۹
کتاب «شعر همدلی» سروده «سهیلا ابراهیم زاده» با تصویرگری «کوثر رضایی» به چاپ رسید.

خبرگزاری میزان - کتاب «شعر همدلی»یکی از قالب هایی ادبی که کودکان همیشه دوست دارند و با آن ارتباط برقرار می کنند؛ شعر است. آن ها به متن های ریتمیک و منظوم، واکنش‌های مثبتی نشان می‌دهند. شعرها از کودکان، دعوت می‌کنند تا به سفری تخیلی بروند. سفری که در آن هر ناممکنی، ممکن می‌شود. این زیبایی شعر است که لذتی عمیق را به مخاطبانش هدیه می‌‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد سفری به دنیایی داشته باشند که در آن مرزی میان خیال و واقعیت وجود ندارد.

یکی دیگر از ویژگی های شعر تقویت مهارت زبانی کودک است. کودک با کمک شعرهای قافیه دار، ریتم را می‌آموزند و با صداهای مختلف آشنا می‌شوند. علاوه بر این، حفظ و به خاطر سپردن متونی که به نظم نوشته می‌شوند و ریتم دارند، بسیار ساده‌تر است. بنابراین، خواندن شعر با کودکان و برای کودکان می‌تواند یک روش عالی برای آموزش مفاهیم مختلف نیز به شمار برودکه در کتاب «شعر همدلی» بیان شده است.

«شعر همدلی»

مفهوم همدلی

یکی از این مفاهیم همدلی است. خانم «سهیلا ابراهیم زاده» برا اساس این مفهوم شعری سروده است و انتشارات کتاب جمکران با توجه به پویش همدلی که به مناسبت تقارن نیمه شعبان و سال جدید با شعارعید نو، عهد نو اجرا شد این کتاب شعر را با تصویرگری خانم «کوثر رضایی» به چاپ رسانده است. این شعر درباره کارهای خوب و قشنگی است که  کودکان در هر کجای ایران می توانند انجام دهند. کارهایی مثل مهربانی کردن، هدیه دادن، جشن گرفتن و شادی کردن. با انجام این کارها آن ها می توانند« امام زمان(عج)» را خوشحال کنند و به یاد ایشان دلی به دست بیاوردند.

این کتاب مناسب گروه سنی الف و ب است و با زبان شعر و تصاویر جذاب کودکان را به همراهی و همدلی با یکدیگر و مهرورزی که راه امام زمان (عج) است، دعوت می کند.

در قسمت هایی از کتاب می خوانیم

می توان خنده را شکوفا کرد

می توان مهربان شد و تابید

می توان نور شادمانی را

با سخاوت به خانه ای بخشید...

کتاب «شعر همدلی» در 16 صفحه و با قیمت 50 هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران وارد بازار نشر شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *