ژاپن در حال بررسی استقرار 1000 موشک دور برد

10:20 - 30 May 1401
کد خبر: ۴۴۰۸۴۶۲
منابع ژاپنی می‌گویند توکیو در حال بررسی استقرار هزار موشک دور برد است.

خبرگزاری میزان – ژاپن قصد دارد برای مقابله با چین هزار موشک دور برد در خاک خود مستقر کند.

به گزارش «رویترز»، روزنامه «یومیوری» ژاپن گزارش داد که توکیو در حال بررسی موضوع استقرار هزار موشک کروز دور برد برای تقویت قابلیت ضد حمله خود علیه چین است.

این روزنامه به نقل از منابع دولتی اعلام کرد: این موشک‌ها تسلیحات موجود اصلاح شده برای گسترش برد از 100 کیلومتر (62 مایل) به 1000 کیلومتر هستند.

«یومیوری» همچنین مدعی شد: این تسلیحات که توسط کشتی‌ها یا هواپیماها پرتاب می‌شوند، عمدتا در اطراف جزایر جنوبی نانسی مستقر خواهند شد و می‌توانند به مناطق ساحلی کره شمالی و چین برسند.

وزارت خارجه ژاپن به درخواست برای اظهار نظر درباره این گزارش پاسخ نداده است.

ژاپن براساس قانون اساسی بعد از جنگ جهانی دوم به جای ارتش یک نیروی دفاعی دارد اما توکیو در سال‌های اخیر تحت عنوان مقابله با آن چه تهدیدهای کره شمالی و چین می‌خواند، هزینه‌های نظامی خود را افزایش داده و استراتژی‌های متفاوتی در پیش گرفته است.

تنش‌های منطقه‌ای در این ماه پس از سفر «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، به عنوان منطقه مورد مناقشه چین افزایش یافت.

 پکن در واکنش به سفر مذکور موشک‌هایی را به نزدیکی تایوان و منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن شلیک کرده بود.

در عین حال وزارت دفاع تایوان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که چین حالت تدافعی خود پس از سفر «پلوسی» را متوقف نکرده و  به برگزاری مانورهای نظامی در نزدیکی این جزیره ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *