مالکی: حقوق بشر اسلامی در موضوع عدالت پیشگام است

11:24 - 14 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۵۹۲۹
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می‎گوید که حقوق بشر اسلامی در موضوع عدالت پیشگام است.

«فداحسین مالکی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با میزان، ضمن اشاره به روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی و اینکه حقوق بشر اسلامی در موضوع عدالت پیشگام است، گفت: تفاوت‌های اساسی میان حقوق بشر اسلامی و غربی در زمینه عدالت وجود دارد.

«مالکی» با اشاره به تفاوت‌ها و شباهت‌های حقوق بشر اسلامی و غربی در حیطه تعریف، بیان کرد: این دو مقوله احتمالا در مواردی مشابهت‌هایی دارند و شاید برخی موضوعات حقوق بشری مطرح شده در آن‌ها، مطابقت‌هایی داشته باشند اما حقوق بشر اسلامی قطعا در موضوع عدالت با حقوق بشری غربی تفاوت‌های اساسی دارد و در این زمینه بسیار جلوتر است.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آن چه مشخص است حقوق بشر اسلامی بیش از حقوق بشر غربی به خود انسان توجه دارد؛ به عنوان مثال همان طور که می‌دانید مدافعان اصلی حقوق بشر غربی جنگ‌های زیادی را به راه انداخته و شقاوت و بی رحمی گسترده ای را انجام داده‎اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری عنوان کرد: کشورهای غربی برخلاف ادعای حقوق بشری خود در بسیاری از کشورها مانند افغانستان و عراق و بسیاری از کشورهای دیگر حقوق بشر را نقض کرده اند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *