اقدامی: پرونده‎های مربوط به حادثه تروریستی اهواز در حال پیگیری هستند/حمایت آمریکا، سوئد و دانمارک از عناصر تروریستی

13:07 - 12 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۴۰۳۵
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
پدر محمد طه اقدامی، شهید ۴ ساله حادثه تروریستی اهواز می‎گوید که پرونده‎های مرتبط با این حادثه در حال پیگیری هستند.

سعدالله اقدامی، پدر «محمدطه»، شهید ۴ ساله حادثه تروریستی اهواز، در گفت‎وگو با خبرگزاری میزان ضمن تشریح پرونده دعوای حقوقی خانواده شهدا و جانبازان حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز علیه دولت و مقامات آمریکا، گفت: ما در حال پیگیری چندین پرونده در خصوص عاملان حادثه تروریستی اهواز هستیم.

وی درباره حمایت کشورهای غربی از عناصر تروریستی حادثه اهواز، بیان کرد: آمریکا، سوئد، دانمارک در این موضوع نقش دارند؛ فرج الله چعب، فردی که در دادگاه‌های ایران در حال محاکمه است، در دادگاه به طور صریح اقرار کرد که دولت و دستگاه امنیتی سوئد از او حمایت می‌کردند؛ سوئد همچنین حمایت مالی، اطلاعاتی و امکانات در اختیار او قرار داده است؛ حتی دستگاه امنیتی این کشور دستگاه هشدار در اختیار فرج الله چعب قرار داده بود.

اقدامی، با طرح این سوال که کشوری مانند سوئد که خود را مدعی حقوق بشر می‌داند چگونه از یک تروریست که دستش به خون فرزندان ایران و کودکان آغشته است حمایت می‌کند؟، افزود: در حال حاضر رئیس جدید این گروهک تروریستی(حرکه النضال) باز هم تحت حمایت سوئد و دستگاه‌های امنیتی این کشور قرار دارد؛ ما انتظار داریم علاوه بر اینکه کشور سوئد از این اقدامات دست بردارد، این فرد را تحویل ایران دهد تا محاکمه شود.

وی در بخش دیگری درباره روند پرونده دعوای حقوقی علیه دولت و مقامات آمریکا، اظهار کرد: دادخواست درباره این پرونده از یک سال پیش کلید خورده و طراحی و موارد دادخواست نیز انجام شده است؛ این دادخواست بسیار دقیق و با مستندسازی است و برای نخستین بار است که در کشور ما انجام می‌شود.

سعدالله اقدامی، در پایان گفت: کشورهای متخاصم بدانند که از این پس و در حوزه اینگونه اقدامات و پشتیبانی‌هایی که از تروریست‌ها صورت می‌گیرد طرح دعاوی خواهد کرد و از آنها توضیح می‌خواهد.

تنظیم: فاطمه سرلک

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *