رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی: پیشگیری از وقوع جرم باید از حرف و صحبت به عمل و اجرا تبدیل شود

16:17 - 10 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۲۱۶۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: مدیران ارشد استانی با احساس مسئولیت و در زمان مقرر وفق قانون به تکالیف خود عمل کنند و از پرونده سازی بی جهت جلوگیری کنند.

خبرگزاری میزان – ناصر عتباتی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی که دادستان‌ها و روسای شورای شهر و شهرداران شهرستان‌های استان هم به صورت ویدیو کنفرانس در جلسه شرکت داشتند، با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان بیان کرد: بخش قابل توجهی از پرونده‌های سیستم قضایی به صورت مستقیم در حوزه املاک وجود دارد و تعداد پرونده هم در این زمینه زیاد است که دستگاه قضایی را به چالش می‌کشد، با استفاده از ظرفیت این جلسه می‌توان تعداد کثیری از پرونده‌ها را مدیریت و از تشکیل و ورود  آن‌ها به دادگستری‌ها جلوگیری کرد.

وی افزود: درخصوص معاملات و فروش، صدور اسناد مالکیت و تثبیت مالکیت املاک باید بازنگری ویژه‌ای صورت گیرد تا مردم و دستگاه قضایی با مشکل مواجه نشوند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه دادگستری استان طرح بسیار خوبی را برای ساماندهی معاملات املاک شروع کرده است که در اجرایی کردن آن پاره‌ای مشکلات وجود دارد که باید مرتفع شوند تا بسیاری از آسیب‌های ناشی از معاملات و نقل و انتقالات املاک گریبانگیر مردم نشود.

وی افزود: باید مدیران به صورت جدی در بحث پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی به خصوص در باب املاک ورود کنند و با مداخله حداکثری، از وقوع این جرایم جلوگیری کنند.

بیشتربخوانید

مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان غربی معرفی شد

عتباتی از رسانه ملی و سایر رسانه‌ها خواست با ایجاد موجی گسترده در سطح استان اطلاع رسانی دقیق و کامل برای مردم صورت گیرد تا در معاملات و نقل و انتقال املاک خود وفق قانون عمل کنند و در ادامه دچار آسیب‌های ناشی از معاملات اشتباه و تعهدهای نامتعارف نشوند.

وی افزود: انتظار است مدیران ارشد استانی با احساس مسئولیت و در زمان مقرر وفق قانون به تکالیف خود عمل کنند و از پرونده سازی بی جهت جلوگیری کنند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به ترک فعل و کم کاری برخی ادارات و ارگان‌ها و تضییع بیت المال از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواست به صورت جدی و قاطعانه، ترک فعل مدیران خاطی را تعقیب و برخورد لازم قانونی را معمول کند.

وی افزود: کم کاری و ترک فعل برخی مدیران موجب تولید بحران برای کل استان حتی کشور می‌شود، اگر در زمان مقرر خود اقدام لازم قانونی صورت می‌گرفت، نتایج مورد نظر به خوبی حاصل می‌شد.

عتباتی با تذکر جدی به مدیرانی که در حوزه‌های مختلف از جمله منابع طبیعی و ملی، ساخت و سازهای غیرمجاز، چاه‌های غیرمجاز، تصرف در حریم و بستر رودخانه‌ها و وضعیت ناراحت کننده دریاچه ارومیه مسئولیت دارند، گفت: متولیان اصلی باید پای کار بیایند و تکالیف قانونی خود را انجام دهند تا موجب نارضایتی مردم نباشند.

وی افزود: باید اقدامات از شعار و حرف به عمل در عرصه میدانی تبدیل شود و پیشگیری از وقوع جرم در معنای اخص و واقعی در حوزه‌های مختلف انجام شود.

در ادامه جلسه مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، شهردار ارومیه، رئیس شورای شهر ارومیه و تعدادی دیگر از اعضای جلسه به بیان نقطه نظرات خود پیرامون دستورات جلسه پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *