قضات برتر دستگاه قضایی استان خراسان شمالی مورد تقدیر قرار گرفتند

۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱:۰۲
کد خبر: ۴۳۷۷۶۳۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی و جمعی از مسئولان قضایی، از قضات برتر این استان تجلیل شد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین براتی زاده رئیس کل دادگستری استان در مراسم تقدیر از قضات برتر دستگاه قضایی استان خراسان شمالی کار قضایی و امر قضاوت را بسیار سخت، دشوار و طاقت فرسا و در عین حال ظریف، حساس و دقیق برشمرد و از تلاش‌های این مجموعه در راه احقاق حق و تحقق موجبات عدالت قضایی قدردانی کرد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از آثار ناشی از برقراری نظم و امنیت و آرامش امروزی جامعه، به تلاش مضاعف و شبانه روزی قضات بر می‌گردد که هیچگاه در مقابل کوه عظیم مشکلات از جمله سختی‌های محیط کار و مسائل معیشتی کم نمی‌آورند و خالصانه، عاشقانه و صادقانه در مسیر خشنودی خداوند متعال و رضایت مردم گام بر می‌دارند.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با اشاره به ضرورت اجرای دقیق مقررات سند تحول قضایی، ضمن تبیین نکات لازم در این خصوص، از مسئولان و مدیران قضایی، قضات و کارکنان استان خواست در راستای اجرای شایسته این سیاست‌ها و برنامه‌ها اهتمام جدی تری داشته باشند.

وی با اشاره به ضرورت تداوم و تقویت بکارگیری سیاست‌ها و مشوق‌‎های انگیزشی و سازوکارهای تنبیهی به مقتضای وضعیت ارزشیابی قضات استان در راستای بهبود شاخص‌های عملکردی، گفت: بیشتر قضات استان خراسان شمالی انسان‌هایی سالم، صادق، وارسته، پاکدامن، زحمتکش و باایمان هستند و متاسفانه عده قلیلی نیز وجود دارند که هم برای خودشان و دیگران و هم برای مدیریت قضایی استان دردسرها و هزینه‌هایی تولید و تحمیل می‌کنند که در این خصوص ناگزیر هستیم با حفظ کرامت و رعایت شان و جایگاه و حرمت همکاران، سیاست‌های تنبیهی را نیز اجرا کنیم.

بیشتربخوانید

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح: ایران دارای کمترین جرایم نیروهای مسلح در دنیا است

حجت الاسلام والمسلمین براتی زاده اظهار کرد: تلاش می کنیم به نقطه‌ای برسیم که با اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و مقررات سند تحول قضایی که در مقدمات کار با تغییرات و اصلاح رویکردها و فرایندها همراه است بتوانیم طور شایسته به سطح قابل قبولی از  تعالی برسیم و شاهد شکل گیری قوه قضاییه مطلوب و آرمانی در تراز ارزش‌های والای انقلاب اسلامی باشیم.

وی با تاکید مضاعف بر ضرورت فعال کردن واحدهای ارزشیابی قضات به منظور بهبود عملکردها، گفت: اصلا معنا ندارد و در واقع غیرقابل توجیه است که یک پرونده در شعبه ای بیش از ۷ یا ۸ ماه بدون دلیل معطل و سرگردان بماند. طبعا چنین وضعیتی نگران کننده است و ما را مجبور می‌کند در کنار مهربانی، مودت و محبت و ارادتی که به همکاران قضایی خود داریم با این قضات  که البته معدود و محدود هم هستند برخورد کنیم تا همین حداقل ها هم نباشد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی اتقان آرا، نرخ رسیدگی، اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از طریق اعمال مجازات‌های جایگزین حبس و استفاده از تاسیسات حقوقی مناسب و حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع را از جمله شاخص‌های مهم در ارزشیابی قضات برشمرد و از آنان خواست اجرای این مقررات و سازوکارها را در اولویت و دستور کار قرار داده و مراتب را با جدیت دنبال کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *