رئیس سازمان تعزیرات: در سال‌‎جاری سازمان بیش از 100 درصد افزایش عملکرد داشته است

14:23 - 05 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۷۵۰۵۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، گفت: با افزایش اختیارات سازمان از سوی سران قوا در ۳ ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته ۱۰۸ درصد افزایش عملکرد داشته‌ایم.

خبرگزاری میزان - احمد اصانلو در مراسم تحلیف کارآموزان روسای شعب گشت های مشترک تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه بیشترین شکایت مردم از گرانفروشی نان و لبنیات است، اظهارکرد: 4 کالای لبنی از سوی ستاد تنظیم بازار قیمت گذاری شده و مابقی کالاهای لبنیاتی باید با قیمت 31 اردیبهشت ماه سال‌جاری عرضه شود اما برخی واحدهای تولیدی لبنیات تصور می کنند که قیمت گذاری مختص 4 کالا است و کالاهای دیگر را بدون رعایت ضوابط قیمت گذاری عرضه می کنند که این امر موجب کاهش تولید کالای لبنی تنظیم بازاری و در نهایت افزایش قیمت مابقی محصولات لبنی شده است. 

به گفته رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، تمامی کالاهای لبنی مشمول ضوابط قیمت گذاری هستند و تعزیرات حکومتی به عنوان نوک پیکان جنگ اقتصادی باید به صورت فعال و جهادی در نظارت بر بازار برای محقق کردن انتظارات مردم اقدام و نتیجه را از طریق رسانه ها به مردم اعلام کند تا آرامش به بازار بازگردد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اقدامات موثر شعب قرارگاه پرونده های ملی، اضافه کرد: ادارات کل استانی در زمینه نظارت بر واحدهای تولیدی و توزیعی بزرگ به عنوان مکمل شعب ملی بوده و انتظار می رود با شناسایی واحدهای لبنیات در استان خود، تمامی محصولات را از نظر  قیمت و وزن کالا مورد آنالیز قرار دهند.

اصانلو طولانی بودن فرآیند دادرسی و همچنین حضور نداشتن مراجع نظارتی را از چالش های مهم تعزیرات حکومتی دانست و افزود: امروز چشم امید مردم به تعزیرات است و به همین دلیل سازمان با استفاده از اختیار قانونی برگزاری گشت مشترک براساس ماده 19 قانون تعزیرات حکومتی، علاوه بر رسیدگی به پرونده ها در گشت های مشترک نیز نسبت به صدورحکم برای تسریع در رسیدگی اقدام می کند.

وی اضافه کرد: مسئولیت نظارت و بازرسی و کشف تخلفات گرانفروشی یا اجرا نکردن ضوابط قیمت گذاری با سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی و اتاق اصناف است و سازمان تعزیرات تکلیف نظارت را برعهده ندارد اما با توجه به شرایط بازار و به منظور هم افزایی با این دستگاه ها و نهادها، سازمان منتظر دریافت گزارش از نهادهای مذکور نمانده و در بازار حضور فعال دارد.

معاون و زیر دادگستری با بیان اینکه در 10 ماه گذشته، 647 هزار پرونده تعزیرات حکومتی مختومه شده از وصول 2 هزار میلیارد تومان از جریمه های نقدی توسط اجرای احکام خبر داد که  بیانگر رشد 30 درصدی اجرای احکام سازمان است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: با افزایش اختیارات سازمان از سوی سران قوا در ۳ ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۸ درصد افزایش عملکرد داشته ایم و همه اذعان دارند که تغییر جایگاه سازمان آغاز شده است و امیدوارم بتوانیم راهبردهای تحول سازمانی را در مجلس شورای اسلامی تا رفع خلاهای قانونی ادامه دهیم. 

اصانلو همچنین بر حضور مستمر و موثر روسای شعب جدید تعزیرات در بازار با تکیه بر دانش علمی بالا و رعایت عدالت و پاکدستی در صدور احکام تاکید کرد.

در این مراسم 143 نفر از روسای شعب جدید گشت های سیار تحلیف شدند و نوید ضیایی از آذربایجان غربی، مسعود محمدی از کردستان و مریم فلاح دخت از فارس که عنوان نفرات برتر اول تا سوم این دوره را کسب کرده بودند؛ تقدیر شدند.

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی: عدم درج قیمت بیشترین تخلف صنفی است

انتهای پیام/


برچسب ها: بازار تعزیرات

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *