تاکید مخبر بر لزوم برنامه ریزی برای مشارکت مردم در پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی

20:30 - 04 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۷۳۹۴۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
معاون اول رییس جمهور در جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی بر لزوم برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید تأکید کرد و خواستار سهیم شدن و مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این پروژه ها شد.

خبرگزاری میزان_ پنجمین جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی عصر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در این جلسه از اهتمام ویژه دولت برای کمک به اجرای طرح ها و پروژه های پیشران اقتصاد ملی خبر داد و گفت: دولت مصمم است موانع پیش روی اجرای این پروژه ها را برطرف و مسیر سرعت بخشیدن به روند عملیاتی سازی این طرح ها را هموار کند.

معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از شکل گیری گروه "پیشرانان پیشرفت ایران" ، بر لزوم برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید تأکید کرد و خواستار سهیم شدن و مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این پروژه ها شد. 

در این جلسه که با دستور بررسی وضعیت پروژه های چهل و هشت گانه پیشران اقتصاد ملی برگزار شد، مدیران عامل شرکت های مربوطه گزارشی از آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های در دست اجرا ارائه و به تشریح مسائل و مشکلات پیش رو پرداختند. 

همچنین در این نشست گزارشی از فعالیت ۹ ماهه این گروه در قالب چهار محور مانع زدایی مستمر اجرای پروژه ها، ساختار نظارت و پایش، فعالیت شاخه پروژه های دانش بنیان و میزان پیشرفت هریک از پروژه ها ارائه شد. 

بر اساس گزارش های ارائه شده، پروژه های مذکور مطابق برنامه زمان بندی در حال اجرا هستند و حتی میزان پیشرفت فیزیکی برخی از طرح ها از برنامه زمان بندی جلوتر است.

گفتنی است گروه پیشرانان پیشرفت ایران اجرای ۴۸ پروژه راهبردی را در دستور کار خود دارند که عملیاتی شدن این پروژه ها، درآمد سالانه ۲۰ میلیارد دلار به همراه خواهد داشت. 

افزایش ۴۰ میلیون تن محصول در کل زنجیره فولاد، افزایش ۱۵ میلیون تن محصولات پتروپالایشی، ۸۰۰ هزار تن مس و تولید سه هزار مگاوات برق از جمله دستاوردهای اجرای این پروژه ها خواهد بود.

انتهای پیام/


برچسب ها: مخبر اقتصاد ملی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *