وضعیت نامناسب زنان در سیستم قضایی انگلیس و افزایش جمعیت زنان زندانی

10:33 - 04 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۷۲۸۲۴
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
کمیته دادگستری انگلیس پیش بینی کرد که جمعیت زنان زندانی در انگلیس تا یک سوم میزان فعلی افزایش یابد.

خبرگزاری میزان – نمایندگان پارلمان انگلیس اعلام کردند که عدم توسعه مجازات‌های جایگزین سبب شده تا جمعیت زنان زندانی افزایش یابد.

به گزارش «گاردین»، در گزارشی که در پارلمان انگلیس اعلام شد، دولت در رسیدگی به مسائل اعتیاد، سلامت روان و آسیب‌های روانی زنان زندانی شکست خورده است.

این گزارش ضمن اشاره به وضعیت نامناسب زنان در سیستم قضایی انگلیس آورده است که در سیستم قضایی انگلیس زنان، نتایج بدتری می‌گیرند.

ضمن این که زنان زندانی بیش از مردان زندانی دچار آسیب‌های روحی و رفتاری ناشی از حبس می‌شوند.

در حالی که استراتژی انگلیس برای کاهش زنان زندانی در سال 2018 طراحی شد، وزارت دادگستری این کشور پیش بینی کرد که جمعیت زندانیان زن بالغ در سال 2025 به 4 هزار و 300 نفر برسد که معادل یک سوم رشد از جولای 2017 خواهد بود.

مدیر موسسه اصلاحات زندان انگلیس در توضیح این گزارش گفت «تنها سرمایه گذاری قابل توجه دولت از زمان طراحی استراتژی کاهش زندانیان زن در سال 2018 تاکنون تخصیص 150 میلیون پوند برای ساخت 500 واحد زندان زنان دیگر است.»

تحلیلگران در وزارت دادگستری انگلیس می‌گویند استخدام بیش از 20 هزار پلیس، افزایش احتمالی جنایت‌ها پس از شیوع کرونا و مجازات‌های طولانی تر باعث افزایش تعداد زندانیان در انگلیس می‌شود.

این علاوه بر به جریان افتادن 60 هزار پرونده معوقه دادگاهی است که در طول همه گیری 20 هزار مورد افزایش یافت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *