با پیگیری‌ دادستانی قزوین دوربین‌های اخذ عوارض آزادراه قزوین- کرج خاموش شد

10:05 - 26 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۰۳۹۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین از خاموشی دوربین‌های اخذ عوارض آزادراه «قزوین – کرج» با ورود و پیگیری دادستانی استان خبر داد.

خبرگزاری میزان - حسین رجبی با اعلام خبر خاموشی دوربین‌های اخذ عوارض آزادراه «قزوین – کرج»، اظهارکرد: بخش «محمدیه و شهرک مهرگان» در حدود ۱۵ کیلومتری شهر قزوین قرار دارد و مردم این مناطق برای اشتغال و امورات روزانه مکرراً به شهر قزوین مراجعت می کنند، که کوتاهی دستگاه‌های متولی در انتقال محل استقرار دوربین‌های موصوف و پرداخت کامل عوارض آزادراه سال‌ها موجب نارضایتی این شهروندان شده بود.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای تامین استان قزوین، محل استقرار دوربین های اخذ عوارض الکترونیکی مذکور باید جابجا و به بعد از شهرک صنعتی کاسپین منتقل می شد که نظارت بر اجرای آن به دادستان استان محول شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین در ادامه بیان کرد: دادستانی قزوین در راستای احیای حقوق عامه و جلوگیری از تضییع حقوق مردم بخش محمدیه و‌ شهرک مهرگان، در مکاتباتی با دستگاه‌های متولی خواستار جابجایی محل استقرار دوربین‌های اخذ عوارض آزادراه «قزوین- کرج» و یا خاموش شدن دوربین ها شد، که در نتیجه اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به خاموش کردن این دوربین‌ها اقدام کرد .

رجبی تاکید کرد: با توجه به مصوبه شورای تامین و موافقت رئیس پلیس راهور استان، دستور قضایی لازم نیز صادرشد تا مردم منطقه مهرگان و بخش محمدیه از مصوبه بخشش عدم پرداخت جریمه عوارضی این مسیر بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: برای بهره مندی از این مصوبه؛ مردم این مناطق می‌توانند به بخش اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنند که البته این مصوبه شال کسانی می‌شود که جریمه را پرداخت نکرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین همچنین تاکید کرد: بررسی مبلغ 2 هزار و 500 تومانی عوارضی آزادراه «قزوین- زنجان» نیز در دستور کار قرار دارد و به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

 ۲۲۶ مددجوی زندان‌های استان قزوین در یک‌سال گذشته با استفاده از پابند الکترونیک آزاد شدند/ آزادی مشروط ۲۰۰ زندانی استان

انتهای پیام/


برچسب ها: دادستانی عوارضی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *