پاکسازی کامل مناطق غربی کشور از مین و گلوله‌های عمل‌نکرده

۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱:۰۱
کد خبر: ۴۳۳۷۴۰۰
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش با اشاره به پاکسازی کامل مناطق غربی کشور از مین و گلوله‌های عمل نکرده، گفت: مناطق فکه و طلائیه آماده انجام طرح‌های ملی هستند.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم میسر ارجمندی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در راستای پاکسازی مناطق آلوده به مین اظهار داشت: چهار میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از مناطق غربی کشور آلوده به مین بود که بخشی وسیعی از آن طی سال‌های گذشته پاکسازی شده و مناطق صعب‌العبور و تالاب‌هایی در این مناطق باقی مانده بودند که بحمدلله با حضور قرارگاه مین‌زدایی نیروی زمینی، این مناطق نیز با موفقیت پاکسازی شد.


وی با اشاره به اینکه اکنون مناطق فکه و طلائیه آماده اجرای طرح‌های ملی و عمرانی هستند، افزود: آخرین مأموریت ما در فکه بود که با همت فرزندان این مرز و بوم، کار پاکسازی این منطقه نیز هفته گذشته به اتمام رسید و فضای منطقه آماده بهره‌برداری در عرصه اقتصادی شده است.


معاون مهندسی نیروی زمینی اتش با بیان اینکه نیرو‌های ما همچنان در منطقه مستقر هستند، گفت: تاکنون هزاران گلوله و مین در این مناطق کشف و خنثی شده‌اند، اما به جهت اینکه نقشه مین‌گذاری این مناطق در دسترس ما نیست به هر حال ۲ درصد امکان وجود مین در برخی از این مناطق وجود دارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: ارتش دفاع مقدس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *