وزیر امور خارجه: مداخله و حضور بیگانگان مخل امنیت منطقه است

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶:۱۸
کد خبر: ۴۳۱۸۳۰۷
دسته بندی‌: سیاست
وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ امنیت و پیشرفت برای همسایگان و منطقه بوده و مداخله و حضور بیگانگان را مخل امنیت منطقه می‌داند.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو با اشاره به اولویت همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش دیدار و رایزنی‌های دوجانبه میان مقامات دو کشور تأکید کرد و آن را زمینه ساز توسعه و گسترش مناسبات میان دو کشور ارزیابی نمود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ امنیت و پیشرفت برای همسایگان و منطقه بوده و مداخله و حضور بیگانگان را مخل امنیت منطقه می داند.

اميرعبداللهيان حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی و عامل ترور و خراب‌کاری در کل منطقه دانست.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین، از رایزنی‌های منظم مقامات ایرانی و اماراتی استقبال کرد.

شیخ عبدالله تاکید کرد، امارات متحده عربی به هیچ طرفی اجازه اقدامات مخرب از خاک خود بر علیه کشورهای همسایه امارات را نخواهد داد و امنیت همسایگان را همیشه مد نظر خواهد داشت.

طرفین بر تداوم تماس ها و رایزنی بین دو کشور تأکید و همچنين آخرين وضعیت گفت‌وگو برای رفع تحریم ها را مورد رایزنی قرار دادند.

لازم به ذکر است امیرعبداللهیان از همتای اماراتی خود برای سفر به تهران دعوت کرد.

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *