رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نشست صالحی امیری با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان

11:03 - 27 خرداد 1401
کد خبر: ۴۳۱۵۸۰۱
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
صالحی امیری و هیات همراه در محل کمیته ملی المپیک مجارستان با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک این کشور دیدارو گفتگو کردند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ سیدرضا صالحی‌امیری و هیات همراه در محل کمیته ملی المپیک مجارستان با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک این کشور دیدار و گفتگو کردند. این نشست با حضور صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس، فرید فتاحیان مدیر روابط بین‌الملل کمیته، علی اکبر شیریان هماهنگ کننده روابط ورزشی ایران و مجارستان و نماینده سفارت ایران در مجارستان و همچنین ژولت جولایی رئیس کمیته، لازلو فابیان دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان و یائو کاموتی رئیس کمیته جهانی بازی جوانمردانه IOC برگزار شد.

در ابتدای نشست صالحی امیری ضمن تبریک به رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان برای کسب کلیه آراء در انتخابات اظهار کرد: شما شایستکی بالایی دارید، و ظرفیت ورزش قهرمانی مجارستان نیز بالاست و ما بخاطر قرابت ها مایل هستیم تا ارتباط بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به مدال‌های المپیکی ما و رشد سهمیه های ورزشکاران کشورمان پتانسیل ورزش قهرمانی ایران نیز بالاست، هم اکنون فدراسیونهای ما در حال آماده سازی و برگزاری کمپهای تمرینی برای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، آسیایی هانگژو و بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ هستند.

صالحی امیری ادامه داد: قاره آسیا با ۴۵ کشور ۶۵ درصد ورزش دنیا را در اختیار دارد. ما در ۳ حوزه تمایل به همکاری داریم اول تقویت جدی روابط ورزشی و ارتباط متقابل و تعامل هردو کشور در رشته هایی که قدرتمند هستند، همچنین با توجه به اینکه مراکز آموزشی مجارستان در سطح عالی است علاقمندیم تا روابط آموزشی را ارتقا دهیم و سوم تبادل مربی و همچنین برگزاری کمپ های تمرینی مشترک درایران و مجارستان داشته باشیم.

وی در ادامه ضمن پیشنهاد بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران گفت: دیدار با مسئولان کشتی مجارستان بسیار خوب بود و کشتی در ایران ورزش محبوب و نخست است.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن دعوت رسمی از رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان اظهار کرد: شما شایستگی میزبانی المپیک دارید ؛ تلاش ما برای ارتقا جایگاه ایران در المپیک است و بازی های همبستکی کشورهای اسلامی زمینه ساز خوبی برای آمادگی هرچه بیشتر است و جمع بندی ما اینست که بایستی با اروپا ارتباط جدی داشته باشیم و مجارستان نقطه مطلوبی است که ظرفیت های فرهنگی را فعال کنیم.

ژولت جولایی رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان در ادامه ضمن خوشامدگویی و اظهار خوشحالی از حضور دکتر صالحی امیری و هیئت همراهشان در مجارستان گفت: ما ۱۰ میلیون جمعیت با پانصدهزار ورزشکارداریم و خوشبختانه از حمایت مستقیم نخست وزیر و دولت برخورداریم.

وی افزود: هدف ما کسب میزبانی المپیک است و میزبانی مسابقات جهانی فینا و باقی رشته ها اثبات توانمندی ماست.
وی تاکید کرد: قلبا همکاری با ایران را دوست داریم و این تعامل نباید در حد کاغذ نباشد، بلکه با هدف پیشرفت باید تمامی ابعاد همکاری متقابل را بررسی کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان: ایران در رشته های قدرتمند خود به ما کمک کند و همچنین این تعامل متقابل باشد و اردوهای مشترک نیز بسیار اهمیت دارد و برابر با تفاهمنامه ملی فی مابین کمیته المپیک و فدراسیونها اماده تشکیل اردوهای مشترک هستند.

در ادامه سجادی اظهار کرد: با توجه به امکانات مجموعه ورزشی آزادی و دیگر اماکن ورزشی ما آمادگی برای میزبانی رویدادهای ورزشی و اقامت تیم ها با هدف گسترش ظرفیتهای قهرمانی را داریم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *