گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل: قتل ابوعاقله جنایت جنگی است

۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳:۳۰
کد خبر: ۴۳۰۵۰۱۱
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
وزیر خارجه فلسطین برای ارائه دادخواست تحقیق پیرامون شهادت شیرین ابوعاقله به دادگاه لاهه مراجعه کرد.

خبرگزاری میزان – «ریاض المالکی»، وزیر خارجه فلسطین شکایت از رژیم صهیونیستی در پرونده قتل «شیرین ابوعاقله» را به دیوان کیفری بین المللی ارائه کرد.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، «المالکی» دادخواست رسیدگی به قتل خبرنگار فلسطینی را در به دادگاه بین المللی کیفری ارائه کرد تا این موضوع نیز در روند رسیدگی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی از سوی لاهه مورد بررسی قرار گیرد.

در عین حال «فرانچسکا آلبانیزی»، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی فلسطین تاکید کرد «قتل شیرین ابوعاقله جنایت جنگی محسوب می‌شود.»

وی افزود «باید عدالت در مورد شیرین ابوعاقله و پرونده 50 روزنامه نگار کشته شده از سال 2000 اجرا شود.»

«شیرین ابوعاقله»، روزنامه‌نگار فلسطینی شبکه «الجزیره» در ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت) در جریان پوشش درگیری بین نظامیان رژیم صهیونیستی و مبارزان فلسطینی در «جنین» با شلیک گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

شهادت «ابوعاقله» به طور گسترده در رسانه‌های بین المللی پوشش داده شده و محکومیت شدید نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی و سیاست رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را به همراه داشت.

اما ارتش رژیم صهیونیستی از انجام تحقیق در این باره خودداری کرد.

رسانه صهیونیستی «هاآرتص» در این رابطه اعلام کرد که دلیل امتناع ارتش رژیم صهیونیستی از تحقیق در این باره، این است که این مسئله کاملا روشن است و هیچ ابهامی در مورد آن وجود ندارد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *