روسیه عرضه گاز به دانمارک و آلمان را متوقف کرد

13:59 - 11 خرداد 1401
کد خبر: ۴۲۹۴۸۱۴
گازپروم روسیه، قطع کامل عرضه گاز به شرکت‌های دانمارکی و آلمانی را به دلیل عدم پرداخت روبل تایید کرد.

خبرگزاری میزان - شرکت «گازپروم» روسیه، روز چهارشنبه، 11 خرداد، قطع کامل عرضه گاز به شرکت‌های دانمارکی Orsted و Shell Energy Europe (از زیرمجموعه‌های شرکت اروپایی شل) را به دلیل عدم پرداخت روبل تایید کرد.

بیانیه «گازپروم»، می‎گوید «گازپروم به دلیل عدم پرداخت به روبل، عرضه گاز به شرکت دانمارکی را به طور کامل متوقف کرده است.»

«گازپروم اکسپرت» در سال 2021، 1.97 میلیارد متر مکعب گاز به شرکت دانمارکی عرضه کرد که حدود دو سوم کل مصرف گاز دانمارک را تشکیل می داد.

همچنین قرارداد «گازپروم اکسپورت»  و «شل انرژی اروپا» برای تامین گاز به آلمان حجمی معادل 1.2 میلیارد متر مکعب گاز در سال را در نظر گرفته است.  

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه پیشتر اعلام کرد که قوانین جدید برای فروش گاز روسیه به کشورهای غیردوست مستلزم پرداخت هزینه گاز به روبل روسیه است.

پیشتر یک شرکت بزرگ انرژی در هلند اعلام کرده بود که گازپروم صدور گاز روسیه به این شرکت را متوقف کرده است.

«سرگئی کوپریانوف»، سخنگوی گازپروم، اخیرا اعلام کرد که محدودیت های روسیه برای تعدادی از شرکت های انرژی خارجی، گازپروم را از صدور گاز روسیه از طریق لهستان منع می کند.

«گازپروم» روسیه پیشتر اعلام کرد که به دلیل عدم پرداخت بهای گاز از سوی فنلاند که مستلزم پرداخت به ارز روسیه است، عرضه گاز به شرکت گازی فنلاند را به طور کامل متوقف کرده است.

انتهای پیام/


برچسب ها: روسیه دانمارک

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *