کمیته بازرسی ویژه نظارت بر عملکرد مشاوران بنگاه‌های املاک و خودرو در دادگستری اردبیل تشکیل می‌شود

11:08 - 09 خرداد 1401
کد خبر: ۴۲۹۰۳۲۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل، با اعلام اینکه حوزه معاملات خودرو و املاک از چالش های مهم فراروی دستگاه قضایی است، بر ساماندهی بنگاه‌های معاملاتی خودرو در استان تاکید کرد.


خبرگزاری میزان - جلال آفاقی در دیدار با رئیس و اعضای هیئت مدیره نمایشگاه داران خودرو استان اردبیل، با اعلام اینکه حوزه معاملات خودرو و املاک از چالش های مهم فراروی دستگاه قضایی است، بر ساماندهی بنگاه‌های معاملاتی خودرو در استان تاکید کرد.

وی با اشاره به این که پرونده‌های بسیاری در موضوعات مختلف از جمله خیانت در امانت، انتقال مال غیر، الزام به تنظیم سند رسمی، تحویل مبیع و ثمن معامله و جعل و کلاهبرداری در حوزه معاملات خودرو مطرح است، افزود: در کنار ارتقاء آگاهی‌های عمومی جهت پیشگیری از جرایم و اختلافات در این زمینه، لازم است ساماندهی کارآمدی در بنگاه های معاملاتی خودرو اردبیل صورت گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل، با تاکید بر شناسایی بنگاههای فاقد مجوز و پروانه و جلوگیری از فعالیت آنان، و برگزاری دوره های تخصصی بنگاه داران به منظور افزایش دانش حقوقی مرتبط با معاملات خودرو، افزود: کمیته بازرسی ویژه نظارت بر عملکرد مشاوران املاک و خودرو با گشت‌های تلفیقی سازمان های متولی در اردبیل راه اندازی می‌شود.

احداث شهرک خرید و فروش خودرو، تهیه منشور اخلاقی بنگاه‌های معاملاتی، ثبت سیستمی نقل و انتقالات با کدرهگیری و پیشگیری از کلاهبرداری‌ها در آگهی‌های خرید و فروش سایت‌های مجازی از جمله موارد مطروحه در این دیدار بود.

همچنین در حال حاضر 500 نمایشگاه معاملات خودرو در اردبیل فعالیت دارد که حدود یکصد نمایشگاه فاقد مجوز قانونی است.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل دادگستری اردبیل: نگرش و فرهنگ جامعه نسبت به آزاد سازی زندانیان و دستگیری از خانواده‌های آنها تغییرات مثبت کرده است

انتهای پیام/


برچسب ها: خودرو دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *