تمام رکوردهایی که استقلال می‌تواند به نام خود کند/ از بهترین خط دفاعی تا مقتدرترین‌تیم تاریخ لیگ برتر

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵:۰۲
کد خبر: ۴۲۸۳۷۷۱
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
تیم فوتبال استقلال این فرصت را دارد تا با موفقیت در هفته پایانی لیگ برتر تمام رکوردهای تاریخی را به نام خود ثبت کند.

خبرگزاری میزان - تیم فوتبال استقلال تا‌ بدینجای‌ فصل در تمام بخش‌ها از فاز دفاعی گرفته تا فاز هجومی، از شکست‌ناپذیری گرفته تا بیشترین امتیازات کسب شده در طول یک‌فصل، فصلی استثنایی را پشت سر گذاشته است.
شاگردان فرهاد مجیدی تنها فقط در یک بازی و مقابل مس رفسنجان در استادیوم آزادی بیش از یک گل دریافت کردند و از ۲۹ مسابقه برگزار شده، تنها در 9 بازی دروازه خود را باز شده دیده‌اند و در 20 مسابقه موفق به ثبت کلین‌شیت شده‌اند.

استقلال تا به اینجای کار و قبل از برگزاری هفته پایانی، تنها ۱۰ گل دریافت کرده است و می‌تواند با حفظ این نتیجه رکوردی تاریخی را از خود به‌جای بگذارد. اگر آبی‌پوشان برابر نفت مسجدسلیمان حداکثر ۳ گل دریافت کنند، باز هم رکورد بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص خواهند داد.

*کسب ۷۰ امتیاز، رکوردی تاریخی در فوتبال ایران

تاکنون هیچ تیمی در فوتبال ایران نتوانسته در یک دوره از رقابت‌های لیگ داخلی به رکورد ۷۰ امتیاز دست پیدا کند. حالا یک موقعیت استثنایی برای تیم فرهاد مجیدی پیش‌آمده و در صورت پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان، استقلال می‌تواند به تنهایی رکورددار بیشترین امتیاز در تاریخ لیگ برتر شود.

*بیشترین امتیاز کسب شده توسط یک تیم

از سوی دیگر استقلال حتی با کسب یک تساوی می‌تواند رکورد بیشترین تعداد امتیاز یک تیم در فوتبال ایران را بشکند. تاکنون پرسپولیس (۲ بار)، سپاهان (۲ بار) و خود استقلال یک‌بار توانسته‌اند با کسب ۶۷ امتیاز قهرمان لیگ برتر شوند.
آبی‌پوشان اکنون به این رکورد رسیده‌اند و حتی با یک تساوی نیز ۶۸ امتیازی شده و رکورد بیشترین امتیاز یک تیم در تاریخ لیگ برتر را به تنهایی از آن خود خواهند کرد.
انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *